X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google przejmuje Fridge. Wyścig z Facebookiem trwa

Google przejmuje Fridge. Wyścig z Facebookiem trwa

reklama


Fridge to usługa umożliwiająca użytkownikom tworzenie grup i zapraszanie znajomych do udostępniania prywatnych rozmów, zdjęć, wideo i wydarzeń. Serwis proponuje również narzędzie, które pozwala w łatwy sposób podzielić się adresami przeglądanych stron internetowych. Podobne rozwiązania zobaczymy wkrótce w Google+.

Serwis businessinsider.com donosi, że czteroosobowy zespół Fridge początkowo pracować będzie w Google+ w Nowym Jorku, a w sierpniu przeniesiony zostanie do Mountain View w Kalifornii. Założyciel Fridge – Austin Chang – powiedział SAI, że chociaż inne firmy wyraziły zainteresowanie nabyciem spółki, to jednak nigdy nie rozważał sprzedania jej innej jednostce, gdyż, jego zdaniem, Fridge idealnie pasuje do planu Google+. – Zamierzamy pomóc im tworzyć wspólne przestrzenie – powiedział.

Nasuwa się pytanie, jak Kręgi Google+ mają być zintegrowane z grupami Fridge? Oto, co można przeczytać na blogu Fridge:

Mamy przyjemność poinformować, że zespół Fridge zostanie włączony do Google!

Następuje niesamowity rozwój Fridge, ale co najważniejsze, jesteśmy bardzo wdzięczni pełnej entuzjazmu społeczności użytkowników. Mocno wierzymy w doświadczenie grup społecznych i nie mogliśmy marzyć o lepszym miejscu do realizacji naszych wizji wprowadzania niuansów i dzielenia prawdziwego życia w Internecie w ramach projektu Google+. Zespół zostanie przeniesiony do Google+, gdzie będziemy kontynuować nasze wysiłki. […] Cieszymy się na kontynuację idei tworzenia nowych i ekscytujących doświadczeń społecznych dla użytkowników.

Przypuszczalnie Fridge pozwoli na wprowadzenie innowacji związanych z tworzeniem grup w obrębie Google+, czyniąc tę sieć społeczną miejscem odpowiadającym na oczekiwania użytkowników.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail