X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google Traffic pomoże omijać korki także w Polsce

Google Traffic pomoże omijać korki także w Polsce

reklama


Usługa dostępna była dotychczas dla kilku państw. Dopiero teraz taką możliwość zyskują użytkownicy w Polsce oraz 12 innych krajach europejskich. – Od czasu wprowadzenia w 2008 Google Maps Traffic nasz zespół ciężko pracował, by udostępnić tę funkcję większej liczbie użytkowników w wielu krajach. Akurat w czasie letnich podróży mamy przyjemność poinformować, że dzisiaj udostępniliśmy Traffic w 13 krajach w Europie. Nasz zespół w Zurychu jest szczególnie zadowolony z tej wersji, ponieważ wielu z nas będzie mogło korzystać z rozszerzenia tej funkcji. Na przykład, chociaż jeżdżę do pracy środkami publicznego transportu, to lubię pojechać w weekend w austriackie Alpy lub nad włoskie jeziora, więc Traffic w moim telefonie pozwala mi uniknąć ruchu w tunelu Gotthard – czytamy na blogu Google.

http://youtu.be/t5gbi_A4xS0

Nowe informacje o ruchu drogowym są umieszczane na Google Maps i Google Maps Navigation. Usługa została udostępniona w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Irlandii, Izraelu, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii. Jej zakres obejmuje wszystkie drogi ekspresowe i autostrady oraz drogi w centrach dużych miast.

Aplikacja jest regularnie aktualizowana o informacje ze zdarzeń drogowych z ostatnich 5-10 minut. Można również dowiedzieć się więcej o typowych warunkach ruchu w określonych godzinach i dniach tygodnia, klikając w link Zmiana w legendzie na Google Maps i ustawiając dzień tygodnia oraz godzinę. Aktualny stan ruchu oznaczany jest trzema kolorami – zielony sygnalizuje mały ruch, żółty – wzmożony a czerwony – korki. W aplikacji Nawigacja możemy natomiast odnaleźć alternatywne drogi dojazdu do wybranego miejsca.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail