X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Skype świętuje 8. urodziny

Skype świętuje 8. urodziny

29 sierpnia 2003r. komunikator ruszył w wersji beta. Od tego czasu liczba jego użytkowników sięgnęła ponad 600 milionów. Jego twórcami są Szwed Niklas Zennström i Duńczyk Janus Friis. Obecnie Skype Ltd ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jednak spora część pracowników zatrudniona jest w estońskich biurach w Tallinie i Tartu.

Poza możliwością prowadzenia rozmów przez Internet, komunikator posiada w ofercie przesyłanie wiadomości, plików czy też wideokonferencje. Dzięki płatnej usłudze SkypeOut możliwe jest również prowadzenie rozmów w posiadaczami telefonów komórkowych i stacjonarnych.

W historii rozwoju Skype’a swoje miejsce mają przejęcia firmy. W 2005 roku spółkę kupił eBay za 2,5 mln dolarów. Po tej transakcji eBay ograniczył straty przynoszone przez Skype’a a następnie, po 4-ech latach, odsprzedał 70% udziałów grupie inwestycyjnej za kwotę ok. 2 mld dol. W maju tego roku nowym właścicielem Skype’a został Microsoft, a transakcja wyniosła aż 8,5 mld dol.

Skype Ltd uchodzi za jedną z najważniejszych firm z branży IT w Europie, jej udział w międzynarodowym rynku połączeń w 2010 r. wynosił ok. 13%. Co ciekawe, nie przekłada się to na świetne wyniki finansowe. Przychody w zeszłym roku sięgnęły wprawdzie 860 mln dolarów, ale cały rok spółka zamknęła stratą w wysokości 7 mln. Wkrótce przekonamy się czy Microsoft ma już konkretne pomysły na to, jak Skype może wygenerować zyski. Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce rozmowy na Skype będzie można prowadzić za pośrednictwem konsoli Xbox.

Z okazji urodzin Skype zachęca na swoim blogu do dzielenia się na Twitterze swoimi wspomnieniami związanymi z komunikatorem, używając hashtagu #ILOVESKYPE. Zamieszczony został również krótki filmik, podsumowujący 8 lat obecności na rynku.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail