X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pożegnanie ze starym Twitterem

Pożegnanie ze starym Twitteremfot.: Twitter/YouTube.com

reklama


Dotychczas użytkownicy Twittera mogli korzystać z dwóch wersji portalu, tradycyjnej i nowszej, wprowadzonej kilka miesięcy temu. Pomimo pojawiających się tu i ówdzie narzekań, większość internautów zdecydowała się na „przesiadkę” na unowocześnionego Twittera. Ci, których nie przekonał, mogli pozostać przy klasycznej wersji serwisu. Wkrótce ma się to jednak zmienić, bowiem wedle zapowiedzi . Przypatrzmy się zmianom, które wprowadzono na serwisie kilka miesięcy temu:

Nowy design

Strona główna została podzielona na dwie kolumny. Po lewej stronie ekranu znajduje się strumień wiadomości, z informacjami dotyczącymi retweetów, wszelkich wzmianek o nas, wyszukiwań oraz list. Po prawej natomiast możemy uzyskać więcej informacji na temat tweetów, które aktualnie przeglądamy, obserwowanych przez nas użytkowników. Dodajmy do tego automatyczną przewijalność listy wpisów.

Multimedialność

Dzięki współpracy z takimi serwisami jak Flickr, YouTube, Vimeo, Yfrog czy Justin.TV, użytkownicy Twittera otrzymali możliwość przeglądania zdjęć czy filmów wideo bezpośrednio na portalu.

Powiązane treści

Klikając na dany wpis uzyskujemy kilka dodatkowych informacji, m.in. o autorze, temacie wpisu, odpowiedziach.

Mini profile

Bez potrzeby ładowania nowej strony, można po kliknięciu na nicka danego użytkownicy uzyskać kilka najważniejszych informacji na jego temat, np. ilość tweetów czy liczbę śledzących użytkowników.

Dodając do tego jeszcze kilka kosmetycznych zmian, Twitter postanowił zerwać z czystym minimalizmem i wprowadzić kilka udogodnień, które znacząco przyspieszyły korzystanie z portalu.
Zyskała też przejrzystość mikrobloga.

Zobacz jak wygląda unowocześniony Twitter:

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail