X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gmail z layoutem nawiązującym do Google+

Gmail z layoutem nawiązującym do Google+

reklama


Google nie śpi. Ostatnio poinformował nas o zmianach w Czytniku RSS, zarówno wizualnych, jak i funkcjonalnych. Integracja z Plusem sprawiła, że i wygląd usługi upodobnił się do serwisu społecznościowego firmy z Mountain View. Tę linię kontynuują zmiany w layoucie Gmaila. Zespół Google przekonuje, że “sposób korzystania z internetu zmienia się, a naszym celem jest zapewnić naszym użytkownikom łatwy w użyciu i spójny interfejs – taki, który będzie działał we wszystkich usługach Google i bez względu na rodzaj używanego urządzenia“.

Przejrzyste wątki

Tutaj zaznacza się pierwsze powiązanie z Plusem, bowiem w każdym wątku po lewej stronie pojawi się zdjęcie profilowe naszego rozmówcy (którym najczęściej jest to, które dany użytkownik posiada w G+ ), co poprawi przejrzystość prowadzenia konwersacji.

fot.: Gmailblog

Czat

Zmiany w czacie to przede wszystkim możliwość dostosowania wielkości okna czatu, jak również ukrywania go wtedy kiedy akurat nie jest potrzebny.

fot.: Gmailblog

Te zmiany w największym stopniu powinny wpłynąć na łatwość komunikowania się za pomocą Gmaila. Wśród pozostałych warto wymienić nowe kolory tła i obrazów (w tym HD), ułatwione wyszukiwanie za pomocą filtrów, 3 układy interfejsu, ułatwione przełączenia między Pocztą, Kontaktami a Listą zadań czy też ulepszony pasek narzędzi.

Z nowego layoutu można korzystać po kliknięciu odpowiedniego pola, które pojawi się przy korzystaniu z Gmaila. Możliwe jest jednak czasowe pozostanie przy dotychczasowym wyglądzie.

Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej odsyłamy do źródła.

Poniżej natomiast krótki film wideo z prezentacją zmian:
http://www.youtube.com/watch?v=vfW5e6jVsMs

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail