X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

GoldenLine odświeża profile dla firm i wprowadza oceny pracodawców

GoldenLine odświeża profile dla firm i wprowadza oceny pracodawców

reklama


Już od dłuższego czasu serwisy społecznościowe w swojej polityce dotyczącej zakładania kont decydują się na wprowadzanie osobnych profili przeznaczonych dla marek czy firm. Nie inaczej było w przypadku GoldenLine, polskiej platformy dla profesjonalistów.

Oceń pracodawcę

Wprowadzenie systemu oceniania byłych i obecnych pracodawców motywowane jest, co oczywiste, chęcią zapewniania rzetelnej opinii na temat firm pochodzących bezpośrednio od zatrudnionych w niej pracowników. Aby się z nimi zapoznać wystarczy na profilu należącym do danej firmy zjechać w dół, do działu „Ocena pracodawcy”.

A jak dodać własną ocenę? Z prawej strony działu „Ocena pracodawcy” znajduje się przycisk „dodaj ocenę”. Dokonuje się jej w formie plusów i minusów. Co ważne, możemy zarówno wyrazić zgodę na zamieszczenie naszych danych osobowych pod oceną, jak również zamieścić ją anonimowo. Przed umieszczeniem jej na profilu pracodawcy będzie musiała zostać zaakceptowana przed moderatora. Znamienne, że GoldenLine zastrzegło, iż nie będą publikowane takie oceny, które zawierają wyszczególnione wyłącznie minusy. Serwis motywują to chęcią zapewnienia rzetelnych opinii na temat pracodawców.

Ograniczenia dotyczą również osób, które mogą wystawić ocenę. Mogą to robić, co oczywiste, wyłącznie byli i obecni pracownicy danej firmy, którzy mają w swoim profilu, w sekcji „Doświadczenie i referencje”, wyszczególnioną informację o zatrudnieniu w niej. Dodatkowym warunkiem jest posiadanie konta w GoldenLine od co najmniej sześciu miesięcy.

Poinformuj pracodawcę, że chcesz by Cię zatrudnił

Jak już zaznaczono, to najważniejsza z wprowadzanych zmian. Jakie są pozostałe? To między innymi możliwość dodania informacji o danych adresowych i logotypu danej firmy, pod warunkiem że figuruje ona jako jeden z naszych byłych lub obecnych pracodawców.

Inną nową funkcją jest możliwość poinformowania firmy o naszej chęci zatrudnienia w niej. Wystarczy na profilu firmowym w oknie znajdującym się po prawej stronie kliknąć w zakładkę „Opcje” i zaznaczyć „Chcę pracować w tej firmie”. GoldenLine zapewnia, że ta informacja nie zostanie opublikowana i dotrze wyłącznie do pracodawcy.

fot.: GoldenLine.pl

Nowe profile zostały utworzone automatycznie i będą je posiadały nawet te firmy, które dotychczas nie założyły profilu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail