X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

NK ma już 5 lat!

NK ma już 5 lat!

reklama


11 listopada 2006 roku uruchomiona została pierwsza wersja Naszej-Klasy. Jej twórcami byli Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński. Serwis szybko stał się zdecydowanie najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce. Z biegiem czasu i rosnącą popularnością Facebooka pozycja Naszej-Klasy zaczęła słabnąć. Szefowie portalu zaczęli szukać nowych pomysłów na prowadzenie Naszej-Klasy, co znalazło między innymi ujście w rebrandingu. 22 czerwca 2010 roku portal przemianowano na NK.pl . Zaczęto wprowadzać rozwiązania zaczerpnięte z Facebooka, jak API, gry, Śledzik (odpowiednik Tablicy), grupy zainteresowań. Zmiany objęły również regulamin. Czy to pomogło? Trudno powiedzieć.

Pod względem liczby użytkowników sprawa teoretycznie wygląda w dalszym ciągu bardzo dobrze. W świetle wyników badania Megapanel PBI/Gemius serwis w dalszym ciągu jest najpopularniejszym tego typu portalem w Polsce. Badanie obejmujące sierpień wskazuje, że NK.pl liczy sobie przeszło 12 mln użytkowników. Nie jest to wprawdzie rekordowa liczba, bowiem serwis notował już wyniki przekraczające 14 mln, ale faktem jest, że w serwis w dalszym ciągu wyprzedza Facebooka. Nieco gorzej wypada serwis w rankingu stron Alexa, gdzie zajmuje na polskim rynku 11. miejsce (Facebook jest na pozycji drugiej).

Niemniej jednak, głosom o nieubłaganym końcu serwisu w obecnej formule nie ma końca. Często wskazuje się na wyraźnie słabszą niż w przypadku Facebooka aktywność użytkowników. Ostatnio głośno było o błędzie, który powodował zawyżenie liczby odwiedzin profilu. Był to kolejny impuls do dyskusji na temat przyszłości serwisu. Warto przy tej okazji wskazać, że ustawienia prywatności serwisu nie spełniają wszystkich standardów zalecanych przez Unię Europejską.

Z okazji urodzin, serwis zamieścił notkę na blogu, w której zachęca użytkowników do dołączenia do grupy NK-miejsce spotkań, gdzie można dodawać wpisy, zamieszczać zdjęcia czy też wziąć udział w konkursach. Wszystkich ciekawych tego jak wyglądał serwis w wersji archiwalnej odsyłamy tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail