X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ jak Facebook: Będzie automatyczne rozpoznawanie twarzy

Google+ jak Facebook: Będzie automatyczne rozpoznawanie twarzy

reklama


Przypomnijmy, że funkcja działa w ten sposób, że w razie umieszczenia w serwisie nowego zdjęcia dostajemy automatyczne sugestie co do oznaczenia osób na nim się znajdujących. Facebook podpadł tym, że była ona automatycznie włączona jako domyślna, więc każdy użytkownik, który nie chciał by w ten sposób sugerowano znajomym oznaczenie go na zdjęciach musiał zmienić ustawienia (opt-out). W przypadku Google+ funkcja o nazwie „Find My Face” działa na zasadzie opt-in, czyli zupełnie odwrotnie niż miało to miejsce na Facebooku. Dlatego też wydaje się, że nie powinna wzbudzić takiego poruszenia wśród internautów. Zespół Google zapewnia, że chodzi tylko i wyłącznie o ułatwienia przy oznaczaniu zdjęć.

Ciekawostką jest to, że jeszcze jakiś czas temu Eric Schmidt, były CEO Google, ujawnił, że firma wstrzymała prace nad systemem automatycznego rozpoznawania twarzy ze względów etycznych. Schmidt wprawdzie dalej pracuje dla giganta z Mountain View, ale nowym CEO jest od kwietnia Larry Page.

Zaznaczmy jeszcze, że funkcja nie tylko nie jest włączana automatycznie, ale też nie „wychodzi” poza grono znajomych, mamy więc pewność, że nikt spoza naszych Kręgów nie oznaczy nas na zdjęciu.

Póki co nie znajdziecie jej w ustawieniach profilu. Jak zapewnia Matt Steiner z Google ma zacząć działać w ciągu kilku najbliższych dni. Wówczas na Waszych profilach powinno ukazać się tego typu okno:

fot.: Google+/Matt Steiner

Widać, że Google, nauczony doświadczeniami Facebooka, przykłada wielką wagę do ochrony prywatności, starając się by korzystanie z nowych funkcji zawsze poprzedzone było zgodą użytkowników. W taki sposób dużo trudniej podpaść wszystkim tym, którzy są wrażliwi na punkcie prywatności w serwisach społecznościowych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail