X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Blogerzy roku 2011 według znanego blogera

Blogerzy roku 2011 według znanego blogera

reklama


Pierwsza dziesiątka zestawienia nie jest raczej dla nikogo  zaskoczeniem. “Znani i lubiani”  w 2010 roku utrzymali wysoki poziom popularności i profesjonalizmu w kreowaniu swojego wizerunku w blogosferze.

Najważniejsze nazwiska polskiej blogosfery

W  gronie blogerów o największej liczbie fanów w 2011 roku znalazły  się  takie osobistości, jak rysownik Andrzej Milewski, autor bloga Andrzej Rysuje, Piotr Konieczny, twórca Niebezpiecznika – blogu o bezpieczeństwie w sieci i nowych technologiach. W dziedzinie technologii i internetu największą popularnością cieszyły się także blogi Przemysława Pająka – Spider’s Web, czy Grzegorza Marczaka, autora blogu Antyweb .

W “Złotej dziesiątce” nie mogło zabraknąć nazwisk blogerów, którzy, choć nie mają największego zasięgu wśród badanych blogów, to jednak od lat publikują rzetelnie opracowane treści, a także cieszą się szacunkiem i sympatią internautów.  Chodzi o Natalię Hatalską, Artura Kurasińskiego i Macieja Budzicha.

Kominek.tv, który także znalazł się wśród dziesięciu najlepszych,  decyzję o przyznaniu tak wysokiego miejsca w rankingu powyższej trójce uzasadnia następująco – Cała trójka od lat robi doskonałą robotę dla blogosfery. Są wszędzie, znają wszystkich, wszyscy ich lubią, a to, co powiedzą, jest z miejsca uznawane za dogmat.

Tegoroczne zestawienie najbardziej wpływowych blogerów w Polsce wymienia wśród najlepszych także autorkę blogu Kwestia Smaku, która dla wielu internautów stała się, jak pisze Kominek.tv, “wyrocznią w sprawach kulinarnych”.

Blogosfera w liczbach. Podsumowanie roku 2011. Fot.: Kominek.tv/Brand24.pl

Kryteria wyboru najlepszych

Ocena blogów w rankingu Kominka jest oceną subiektywną, ale w dużej mierze zasadza się na danych statystycznych, czyli m.in. na tym, ilu fanów zebrał serwis danego autora oraz jak dużo komentarzy pojawiało się  na blogu i portalach społecznościowych.

Najwyżej oceniane blogi musiały poszczycić się także obecnością w tradycyjnych mediach i aktywnym kreowaniem wizerunku poza internetem, brane pod uwagę były publikacje, udział w konferencjach itp. Kluczowym punktem oceny była również jakość prezentowanych treści. Ważną rolę w kształtowaniu pozycji w rankingu odegrała ogólna rozpoznawalność blogu i blogera poddana subiektywnej ocenie autora zestawienia.

Pełne wyniki rankingu na Kominek.tv.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail