X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nakanapie.pl uruchamia internetowe radio z audiobookami

Nakanapie.pl uruchamia internetowe radio z audiobookamifot.: michaelaw/cc/sxc.hu

reklama


W chwili obecnej ramówka radia obejmuje sześć pozycji, m.in. powieści Kolor Magii Terry’ego Pratchetta (czytany przez Krzysztofa Tyńca) i Sługa boży Jacka Piekary (w roli lektora Jarosław Rabenda). Audiobooki podzielone są na ponad 25 odcinków, a każdy pojedynczy odcinek to ok. 15-25 minut nagrania. Warto podkreślić, że odsłuchiwanie jest darmowe i jednocześnie całkowicie legalne. Istnieje również możliwość zakupu audiobooków.

Partnerem wydawniczym projektu jest Biblioteka Akustyczna. – Rynek audiobooków w Polsce nadal jest jeszcze dość skromny. Wierzymy jednak w jego potencjał i możliwość rozwoju przy odpowiedniej promocji – podkreśla Paweł Bieniek z działu sprzedaży wydawnictwa – Radio emitujące książki do słuchania daje czytelnikom unikalną szansę na zapoznanie się z tą formą odbioru dzieła literackiego jakim są audiobooki, dlatego z przyjemnością wzięliśmy udział w tym projekcie.

Nieco szczegółów dotyczących funkcjonowania radia ujawnił nam Przemysław Komorowski, Community Manager w serwisie nakanapie.pl.

Artur Kawik: Nakanapie.fm to pierwsze w Polsce radio nastawione stricte na nadawanie audiobooków. Skąd pomysł na taką, nowatorską na naszym rynku, inicjatywę?

Przemysław Komorowski: Wierzymy w potencjał audiobooków, a jednocześnie mamy wrażenie, że nie zawsze jest on dobrze wykorzystywany. Na co dzień w ramach serwisu nakanapie.pl szukamy nowych sposobów dla dystrybucji książki. Radio wydawało się być dość interesującym sposobem na z jednej strony popularyzację audiobooków – wszak każdy użytkownik może teraz posłuchać audiobooka za darmo i co najważniejsze legalnie (!) – a z drugiej, na nowy sposób sprzedaży, przez widget radia umieszczany na różnych serwisach i blogach internetowych.

Audiobooki to nie tylko treść książki, bardzo ważną rolę odgrywa w tym wypadku również głos lektora. Kto znajdzie się w tym gronie?

Najlepsi polscy lektorzy, aktorzy oraz sami autorzy książek. Spośród lektorów możemy wymienić m.in. Jarosława Boberka, Rocha Siemianowskiego, Jarosława Rabendę i Janusza Zadurę, natomiast spośród aktorów: Krzysztofa Tyńca, Adama Ferencego czy też Roberta Więckiewicza. Będziemy mieli również książki czytane przez zespół lektorów. Prawdziwe słuchowiska radiowe!

Czego należy spodziewać się po ramówce? Stawiacie na różnorodność?

Program na najbliższy miesiąc jest już przygotowany. Chcemy, aby w naszym radiu każdy znalazł coś dla siebie, dlatego stawiamy na książki z różnych gatunków, m.in. fantastyka, kryminał, literatura faktu, książka młodzieżowa i bajki dla dzieci. W chwili obecnej mamy do dyspozycji ponad 100 audiobooków wydanych przez Bibliotekę Akustyczną. Już pierwszego dnia upublicznienia radia otrzymaliśmy telefony od zainteresowanych kolejnych wydawnictw, więc jest szansa, że liczba dostępnych audiobooków niedługo się podwoi. To na pewno wpłynie na jeszcze większe zróżnicowanie ramówki.

Jak Pan wspomniał, ramówka na najbliższy miesiąc jest już gotowa. A jakich pozycji będziemy mogli posłuchać w niedalekiej przyszłości?

W marcu planujemy m.in. coś z klasyki. Mogę zdradzić, że pojawi się jedna z książek Arthura Conan Doyle’a, której bohaterem jest Sherlock Holmes. Stawiamy również na nowości wydawnicze i bestsellery.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail