X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Megapanel styczeń 2012: Facebook zyskuje 0,5 mln nowych użytkowników, Onet wyprzedza YouTube

Megapanel styczeń 2012: Facebook zyskuje 0,5 mln nowych użytkowników, Onet wyprzedza YouTube

reklama


Jak pokazuje najnowsze zestawienie wyników badania Megapanel przygotowane przez  PBI i firmę badawczą Gemius S.A. początek 2012 roku był pomyślny przede wszystkim dla Facebooka i Onetu, oba serwisy znalazły się bowiem w rankingach o jedną pozycję wyżej niż w grudniu.  Spadek zarówno pod względem pozycji w rankingu jak i ilości “real users” odnotowały You Tube i Grupa Allegro. Wirtualna Polska – Orange zyskała w styczniu bieżącego roku ponad 200 000 użytkowników. Ten wynik nie pozwolił jednak WP na utrzymanie miejsca w rankingu, szczególnie w sytuacji, gdy serwis Marka Zuckerberga odnotował ponad półmilionowy przyrost. O jedno miejsce w górę awansowała Interia, spychając w dół Allegro. Ranking witryn zestawiony według zasięgu miesięcznego otwiera niezmiennie bezkonkurencyjna Grupa Google.

Ranking grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego. Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2012.

W kategorii “Społeczności” na podium bez zmian. Pierwsze miejsce zajmuje Facebook, drugie Nasza Klasa, która w styczniu zyskała 70 898 użytkowników, a trzecie Grupa Onet.pl, pomimo straty ponad 30 tys. użytkowników. W drugiej dziesiątce największy awans przypadł w udziale Twitterowi i portalowi wykop.pl, oba serwisy przesunęły się o dwa miejsca w górę. Ponad 400 tys. nowych “real users” zyskały w styczniu: Grupa Google, akazoo.pl i wordpress.com.

Ranking witryn według zasięgu miesięcznego w kategorii "Społeczności". Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2012.

W kategorii “E-commerce” mnóstwo zmian. Rekordowy spadek liczby użytkowników, bo ponad 1 200 000, odnotował serwis euro.com.pl, w konsekwencji przemieszczając się aż o 8 miejsc w dół.  Empik, stracił  ponad 420 tysięcy “real users”, tym samym przesuwając się z miejsca dziesiątego na piętnaste. Aż o 8 miejsc w górę awansowal bonprix.pl, o 6 aukcjoner.pl, a o 4 Ebay. W styczniowym zestawieniu Do pierwszej dwudziestki w rankingu tematycznym dołączyły serwisy: doz.pl, od razu wskakując na 17 miejsce i Grupa Polskapresse zamykająca zestawienie.

Ranking witryn według zasięgu miesięcznego w kategorii "E-commerce". Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2012.

Pełne wyniki badania Megapanel za styczeń 2012 można pobrać ze strony Pbi.org.pl lub Gemius.pl.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail