X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ponad połowa Polaków korzysta z mediów społecznościowych

Ponad połowa Polaków korzysta z mediów społecznościowych

reklama


Wyniki badania PMR Research pokazują, że już ponad połowa Polaków (54%) to użytkownicy social mediów. Oczywiście żadnym zaskoczeniem nie jest, że najpopularniejszymi są Facebook (40%) i NK (37%). Podobnie należy spojrzeć na dane, w świetle których pierwszy z wymienionych serwisów cieszy się większą popularnością u ludzi młodych (aż 74% w najmłodszej poddanej badaniu grupie wiekowej), a drugi – u starszych.

fot.: PMR Research

Okazuje się, że social media służą nam głównie do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi. Taki sposób korzystania z serwisów społecznościowych zadeklarowało aż 86% respondentów. Inne pobudki to chęć odświeżenia starych kontaktów, bądź też zawarcia nowych. Widać więc, że Polacy na Facebooku szukają przede wszystkim… ludzi.

fot.: PMR Research

Zdecydowana większość badanych (91%) utrzymuje, że nie korzysta z portali społecznościowych dla celów prywatnych będąc w pracy. Niemal tyle samo deklaruje, że nie jest fanem żadnej marki na którymś z portali społecznościowych i nie loguje się w nich za pomocą smartfona.

fot.: PMR Research

Więcej informacji na stronach PMR Research.

Ogólnopolskie badanie konsumenckie zostało przeprowadzone metodą wywiadu telefonicznego przez PMR Research w październiku 2011 r. na reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich Polaków. Błąd oszacowania wyniósł maksymalnie 5%.

  • 88% Polaków na fejsie NIE jest fanem żadnej marki?? Nie wierzę.
    Polecam przeczytanie całego raportu.

  • Artur Kawik

    W takim razie polecam zerknąć na trzeciego screena, którego dodałem ;) Poza tym, badanie nie obejmuje tylko Facebooka.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail