X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

McAfee uruchamia aplikację do bezpiecznego przeglądania zdjęć na Facebooku

McAfee uruchamia aplikację do bezpiecznego przeglądania zdjęć na Facebooku

reklama


Social Protection to nazwa aplikacji stworzonej przez firmę McAfee, jednego z wiodących producentów oprogramowania antywirusowego, we współpracy z programistami Intela (na marginesie należy wspomnieć, że Intel jest właścicielem McAfee). Dzięki niej użytkownicy Facebooka mogą w lepszym stopniu zadbać o prywatność, w tym przypadku konkretnie o swoje zdjęcia umieszczone w serwisie.

Aplikacja i jednocześnie wtyczka do przeglądarki (Internet Explorer i Firefox) umożliwia użytkownikowi wskazanie tych znajomych, którzy będą mieli dostęp do zdjęć, o ile również zdecydują się na zainstalowania Social Protection. Pozostali będą widzieć jedynie zamazany obraz.

Nawet tych, którzy będą mogli przeglądać zdjęcia dotkną jednak daleko idące ograniczenia – brak możliwości ściągnięcia zdjęć, ich udostępniania, drukowania, a nawet robienia zrzutów ekranu! Dzięki temu użytkownik aplikacji ma mieć znacznie większą kontrolę nad tym, co faktycznie dzieje się z udostępnionymi przez niego na Facebooku zdjęciami.

Nie sposób jednak zauważyć, że aplikacja niesie ze sobą pewne ograniczenia. Pierwsze wątpliwości dotyczą wymogu zainstalowania aplikacji przez naszych znajomych, by w ogóle mogli oglądać nasze zdjęcia. Druga natomiast sprowadza się do przeglądarek, w których może zostać zainstalowana wtyczka. Przeznaczenie wtyczki wyłącznie dla użytkowników Explorera i Firefoxa w czasach wielkiej popularności Chrome, czy nieco mniejszej, acz wciąż sporej, Opery i Safari wydaje się być sporym mankamentem.

Aplikację można znaleźć na Facebooku.

fot. Facebook.com/McAfee

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail