X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

25 miliardów ściągnięć aplikacji z Google Play

25 miliardów ściągnięć aplikacji z Google Play

reklama


Google Play, bo tak od pół roku nazywa się sklep z aplikacjami firmy z Mountain View (wcześniej Android Market), posiada w ofercie ponad 675 tys. gier i aplikacji. Platforma może obecnie pochwalić się liczbą 25 miliardów ściągnięć. Zważywszy, że jeszcze na początku tego roku ta liczba oscylowała wokół 10 mld można mówić o niezwykle szybkim rozwoju.

fot. Google

To też kolejny dowód na to jak rośnie popularność mobilnych urządzeń i mobilnego internetu. Wedle danych ujawnionych w tym miesiącu przez szefa Androida Andy Rubina, każdego dnia aktywowanych jest 1,3 mln urządzeń wyposażonych w ten system.

Identyczny jubileusz pół rok temu świętował Apple i jego App Store, który wciąż pozostaje najpopularniejszym sklepem z aplikacjami. Osiągnięcie wyniku 25 mld zajęło mu 3 lata i 8 miesięcy. W przypadku Google Play (wliczając w to okres funkcjonowania na rynku Android Market) trwało to nieco dłużej – 3 lata i 11 miesięcy.

Z okazji jubileuszu Google uruchamia 5-dniową promocję. Użytkownicy będą mogli kupować aplikacje wybranych deweloperów w promocyjnych cenach 80 groszy (25 centów). Promocja obejmie również specjalne oferty w rodzaju “25 filmów, które warto zobaczyć” czy “25 albumów, które zmieniły świat”.

  • Ostatnio na liście aplikacji znalazłem jakąś dodatkową aplikację od Google Plus z ikoną puzzla. Czy ktoś wie do czego ona służy?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail