X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

25 miliardów ściągnięć aplikacji z Google Play

25 miliardów ściągnięć aplikacji z Google Play

reklama


Google Play, bo tak od pół roku nazywa się sklep z aplikacjami firmy z Mountain View (wcześniej Android Market), posiada w ofercie ponad 675 tys. gier i aplikacji. Platforma może obecnie pochwalić się liczbą 25 miliardów ściągnięć. Zważywszy, że jeszcze na początku tego roku ta liczba oscylowała wokół 10 mld można mówić o niezwykle szybkim rozwoju.

fot. Google

To też kolejny dowód na to jak rośnie popularność mobilnych urządzeń i mobilnego internetu. Wedle danych ujawnionych w tym miesiącu przez szefa Androida Andy Rubina, każdego dnia aktywowanych jest 1,3 mln urządzeń wyposażonych w ten system.

Identyczny jubileusz pół rok temu świętował Apple i jego App Store, który wciąż pozostaje najpopularniejszym sklepem z aplikacjami. Osiągnięcie wyniku 25 mld zajęło mu 3 lata i 8 miesięcy. W przypadku Google Play (wliczając w to okres funkcjonowania na rynku Android Market) trwało to nieco dłużej – 3 lata i 11 miesięcy.

Z okazji jubileuszu Google uruchamia 5-dniową promocję. Użytkownicy będą mogli kupować aplikacje wybranych deweloperów w promocyjnych cenach 80 groszy (25 centów). Promocja obejmie również specjalne oferty w rodzaju “25 filmów, które warto zobaczyć” czy “25 albumów, które zmieniły świat”.

  • Ostatnio na liście aplikacji znalazłem jakąś dodatkową aplikację od Google Plus z ikoną puzzla. Czy ktoś wie do czego ona służy?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail