X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube dodaje do bazy filmy 20th Century Fox

YouTube dodaje do bazy filmy 20th Century Fox

reklama


Twentieth Century Fox to ostatnia z „Wielkiej Szóstki” amerykańskich wytwórni filmowych, która zawarła z Google umowę, na mocy której jej filmy i inne produkcje będą dostępne w bazie YouTube oraz Google Play. Wcześniej stosowne porozumienia podpisali Disney, Sony, Warner, Universal oraz Paramount. Doliczając do tego umowy zawarte z niezależnymi wytwórniami, baza YouTube i Google Play oferuje obecnie do obejrzenia ok. 10 000 filmów, seriali i innych produkcji z katalogu partnerskich wytwórni. Dodajmy, że filmy całej „Wielkiej Szóstki” dostępne są również w ofercie iTunes.

Zawarcie umowy z 20th Century Fox oznacza dla użytkowników YouTube możliwość odpłatnego obejrzenia w serwisie takich produkcji jak „Prometeusz”, „Family Guy” czy „Epoka Lodowcowa”.

Ani Google, ani Fox nie ujawniły szczegółów dotyczących oferty cenowej, ale nie powinna ona odbiegać od cen za filmy innych wytwórni. Za „wypożyczenie” filmu na 48 godzin użytkownicy YouTube płacą zwyczajowo 3-4 dolary za wersję standardową. Wersja HD wymaga z reguły dodatkowej opłaty w wysokości 1 dolara. Od momentu wpłaty użytkownik ma 30 dni na rozpoczęcie oglądania filmu, natomiast od chwili gdy zacznie go odtwarzać uzyskuje możliwość oglądania przez 48 godzin. Ilość odtworzeń nie jest ograniczona. Póki co filmy 20th Century Fox dostępne będą dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Reszta użytkowników musi poczekać kilka tygodni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail