X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe strony dla par zdenerwowały facebookowiczów

Nowe strony dla par zdenerwowały facebookowiczów

reklama


Strony dla par nie są czymś całkowicie nowym na Facebooku. Od 2010 roku funkcjonowały bowiem strony dla znajomych (Friendship Pages). Aby na nie wejść wystarczyło wejść na profil któregokolwiek znajomego i kliknąć w „Zobacz znajomość”. Wówczas użytkownik otrzymywał na dedykowanej stronie wykaz wspólnych interakcji ze znajomym, wspólnych zdjęć, wspólnych znajomych oraz fanpejdży, które obydwaj polubili.

fot. Facebook

Teraz ta funkcja została rozszerzona dla par i co istotne, strona jest generowana automatycznie w momencie dokonania odpowiednich ustawień w statusie związku. Wystarczy, że poza samym faktem bycia w związku dodamy do statusu informację o tym kto jest naszym partnerem. Wówczas status związku będzie jednocześnie linkiem do strony dedykowanej parze. Działa w taki sam sposób jak znane do tej pory strony dla znajomych. Każdy użytkownik pozostający w związku na Facebooku z innym użytkownikiem będzie mógł też odwiedzić tę stronę po wpisaniu adresu facebook.com/us.

fot. Facebook

Z reakcji facebookowiczów wynika, że większość nie jest zadowolona z nowej funkcjonalności. Pojawiają się zarzuty (który to już raz…) o naruszenie prywatności i brak wcześniejszej informacji, a niektórzy wychodzą po prostu z założenia, że publiczne wyrażanie uczuć nie leży w ich naturze. Co gorsza, usunięcie strony nie jest możliwe. Jedyne rozwiązanie to usunięcie informacji o związku. Czy czeka nas zatem fala “rozwodów” na Facebooku?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail