X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

40% Polaków deklaruje, że korzysta z mediów społecznościowych. Co drugi za pomocą smartfona

40% Polaków deklaruje, że korzysta z mediów społecznościowych. Co drugi za pomocą smartfona

reklama


W ramach „Global Attitudes Project” analitycy Pew Research Center zbadali popularność mediów społecznościowych w wybranych krajach świata.

Okazuje się, że najbardziej społecznościowym rynkiem jest Wielka Brytania, gdzie korzystanie z social media zadeklarowało 52% respondentów. Zbliżone wyniki uzyskano wśród ankietowanych ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Czech i Hiszpanii. Polska znajduje się tuż za czołówką i może pochwalić się 40-procentowym odsetkiem użytkowników portali społecznościowych w całej badanej grupie.

Jednocześnie to również w Wielkiej Brytanii odnotowano najniższy odsetek osób, które w ogóle nie korzystają z Internetu (15%). Inne kraje, w których stosunkowo niewielka część społeczeństwa nie należy do grupy internautów to Niemcy (20%), USA, Hiszpania (21%) i Czechy (22%). W Polsce ten współczynnik okazał się być stosunkowo wysoki i wyniósł 42%.

fot. Pew

Z badania wynika również, że użytkownicy portali społecznościowych najchętniej dyskutują na tematy związane z muzyką i filmami. Co ciekawe, ci z krajów arabskich są znacznie bardziej skłonni do tego, by prowadzić dyskusje o polityce, a nawet religii. Dotyczy to zwłaszcza Tunezji, Egiptu i Jordanii. Wyjątek stanowi Liban, gdzie użytkownicy wprawdzie często ujawniają swoje polityczne preferencje, ale niezwykle rzadko poruszają temat religii. Jeszcze większym tematem tabu religia pozostaje w Japonii.

fot. Pew

Nieco zaskakujące mogą być dane opisujące korzystanie z mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfonów. Okazuje się, że najwyższy odsetek mobilnych użytkowników platform społecznościowych odnotowano w Egipcie (79%) i Meksyku (74%). Na kolejnych miejscach znalazła się Grecja (72%), Liban (69%) i Wielka Brytania (68%). W przypadku Polaków wyniósł on 53%. Z kolei Hiszpanie najchętniej wyszukują na smartfonach informacje związanych z pracą zawodową, Amerykanie –informacje konsumenckie, a Egipcjanie i Japończycy – informacje ze świata polityki.

fot. Pew

Przeczytaj cały raport.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail