X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polskie internautki chcą być przede wszystkim zdrowe

Polskie internautki chcą być przede wszystkim zdrowe

reklama


Badanie dotyczące aktywności polskich użytkowników internetu przeprowadził Gemius. Dane pochodzą ze styczniowego Megapanelu.

Wyniki badania pokazują, że 40% polskich internautów odwiedza strony poświęcone tematyce zdrowotnej i medycynie. Wśród nich przeważają kobiety, które stanowią 57% wszystkich odwiedzających.

Najczęściej są to osoby w wieku 25-34 lat (29%), mogące się pochwalić średnim (40%) lub wyższym wykształceniem (32%). Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, przeważa wieś (32%) oraz duże miasta o liczbie ludności przekraczającej 500 tysięcy (17%). Biorąc pod uwagę poszczególne województwa, czołówkę pod względem liczby odwiedzających stanowią: mazowieckie (14%), śląskie (13%) i małopolskie (11%).

Jak wskazuje dr Krzysztof Puchalski, socjolog zdrowia z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, kobiety generalnie przejawiają większe zainteresowanie kwestiami zdrowotnymi niż mężczyźni, bowiem to one pełnią często rolę „lekarza pierwszego kontaktu” w domu. Puchalski wyjaśnia również, że mieszkańcy wsi korzystają z tego typu portali tak często z uwagi na to, że mogą mieć trudności w dostępie do usług związanych ze zdrowiem. Mieszkańcy dużych miast skupiają się natomiast na uzyskiwaniu informacji, między innymi tych dotyczących odpowiedniego stylu życia.

Analitycy Gemiusa podkreślają, że wyraźnie dostrzegalna jest sezonowość w korzystaniu z tego typu portali. Największy ruch przypada na miesiące zimowe (styczeń i luty), kiedy odwiedza je niemal co drugi internauta. Znacznie rzadziej robią to latem, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail