X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Użytkownicy tabletów to najbardziej rozrywkowi internauci

Użytkownicy tabletów to najbardziej rozrywkowi internauci

reklama


Firma GlobalWebIndex przeprowadziła badanie wśród 180 tysięcy internautów z 31 państw. Respondentów pytano o to, jakich urządzeń używają do łączenia się z internetem, a także o to, w jaki sposób korzystają z sieci.

Jak pokazują wyniki badania (opublikowane przez eMarketera), w dalszym ciągu to komputery stanowią dla wielu internautów podstawowe urządzenie przy korzystaniu z sieci (93%). Około 60% internautów surfuje za pomocą telefonów komórkowych (głównie smartfony), a 22% wykorzystuje tablety.

Google dba o mobilnych internautów

Najpopularniejszym dostawcą usług internetowych dla mobilnych internautów pozostaje Google. Z mobilnych stron czy aplikacji giganta z Mountain View korzysta 72% użytkowników smartfonów i 66% użytkowników tabletów. Facebook to drugi najpopularniejsza dostawca usług – w obydwu przypadkach 50%. Na kolejnych miejscach znalazły się YouTube i Yahoo!

Jednocześnie, jak wskazują autorzy raportu, zauważalna jest rosnąca liczba odwiedzin na stronach Amazona wśród użytkowników tabletów, przebijająca pod tym względem użytkowników smartfonów.

Zakupy w sieci coraz popularniejsze wśród użytkowników tabletów

Ma to związek z coraz większą popularnością aktywności związanych z kupowaniem produktów czy usług wśród użytkowników tabletów. 60% internautów korzystających z tego typu urządzeń wyszukuje produkty czy usługi, których kupnem są zainteresowani, a ponad połowa dokonuje zakupów online. Co ciekawe, większy odsetek użytkowników tabletów nabywa kupony w serwisach zakupów grupowych niż ma to miejsce w przypadku użytkowników komputerów czy smartfonów. Podobnie jest w przypadku kupowania usług i sprzedawania produktów w internecie.

fot. eMarketer

fot. eMarketer

Trzeba wszakże zaznaczyć, że w dalszym ciągu to ci, którzy surfują za pośrednictwem komputerów wykazują największą skłonność do wyszukiwania informacji o produktach w internecie, kupowania ich w sklepach internetowych czy korzystania z internetowej bankowości.

Tablet znaczy rozrywka

Jeśli chodzi o rozrywkę w internecie, zarysowuje się przewaga użytkowników tabletów w prawie wszystkich obszarach. To oni najchętniej wyszukują informacje związane np. z ulubionymi wykonawcami muzycznymi, grają w gry online, oglądają filmy w sieci czy korzystają z serwisów muzycznych oferujących streaming utworów. Jedyną aktywnością, która jest popularniejsza wśród użytkowników komputerów jest oglądanie wideoklipów w sieci.

Oglądanie klipów to zresztą najpopularniejsza aktywność online związana z rozrywką wśród wszystkich internautów. Inne popularne aktywności to wyszukiwanie informacji związanych z rozrywką oraz korzystanie z gier internetowych.

fot. eMarketer

fot. eMarketer

Mikroblogi popularniejsze wśród mobilnych internautów

Mówiąc o różnego typu aktywnościach w internecie nie można pominąć tych bardziej nastawionych na interakcję z innymi internautami. Najpopularniejsze z nich to korzystanie z poczty internetowej, z serwisów społecznościowych oraz udostępnianie zdjęć w sieci. Pod tym względem nie ma większych różnic między użytkownikami różnych urządzeń.

fot. eMarketer

fot. eMarketer

Większe zróżnicowanie występuje w przypadku mniej popularnych aktywności. Da się zauważyć, że komunikatory internetowe są wyraźnie najpopularniejsze wśród użytkowników smartfonów. Korzystanie z mikroblogów to z kolei domena użytkowników tabletów i smartfonów. Ci pierwsi dodatkowo najchętniej prowadzą własne blogi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail