X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wstawianie postów z Facebooka dostępne już dla wszystkich

Wstawianie postów z Facebooka dostępne już dla wszystkich

reklama


Wprowadzenie nowej funkcji – Wstawianych postów (ang. Embedded posts) – Facebook zapowiedział ledwie kilkanaście dni temu. Jak w przypadku zdecydowanej większości facebookowych nowinek, tak również możliwość wstawiania postów na www zostało poddane testom przed upowszechnieniem tej funkcji. Z pewnością wielu użytkowników Facebooka na samo słowo „testy”, padające w kontekście nowych funkcji, reaguje już alergicznie – nie trzeba przypominać, że nowy News Feed wciąż nie jest dostępny dla wszystkich, podobnie jak Graph Search, z którego mogą korzystać wyłączni użytkownicy, którzy używają Facebooka w anglojęzycznej wersji.

Krótkie testy, wielka radość

Jak się okazuje – nie tym razem. Wczoraj wieczorem Dave Capra z Facebooka poinformował, że nowa funkcja staje się ogólnodostępna. O korzyściach, jakie ze sobą niesie możliwość wstawiania postów na strony www i blogi pisaliśmy już wcześniej, zatem zajmijmy się praktycznymi aspektami korzystania z nowej funkcji.

Wstawiony post nadal będzie interaktywny

Wiemy już, że wstawiać można wyłącznie posty, które mają status publiczny. Nie za to ograniczeń co do typu wpisu, jaki chcemy wstawić. Mogą to być więc statusy tekstowe, zdjęcia, wideo i linki. Posty mogą również zawierać hashtagi, a po kliknięciu w nie, odwiedzający stronę czy bloga zostanie automatycznie przekierowany na Facebooka, do listy z wynikami wyszukiwania dla danego hashtaga. „Zwinięte” posty (z racji dużej ilości tekstu) będzie można rozwinąć bez opuszczania strony, klikając w przycisk „Zobacz więcej”.

fot. Facebook

fot. Facebook

Ponadto możliwe będzie polubienie fan page’a, na którym opublikowano post, bezpośrednio z poziomu strony internetowej, na której go wstawiono. Analogicznie w przypadku postów użytkowników – będzie można kliknąć w przycisk „Obserwuj”.

fot. Facebook

fot. Facebook

Warto pamiętać, że w przypadku gdy oryginalny post na Facebooku zostanie skasowany lub zmieniony, na naszej stronie w miejscu wstawionego posta wyświetlony zostanie taki komunikat:

fot. Facebook

fot. Facebook

Jak wstawiać?

Dochodzimy teraz do podstawowej kwestii – jak wstawiać posty? Zapamiętanie sposobu korzystania z nowej funkcji raczej nikomu nie przysporzy problemu. Wystarczy kliknąć w symbol rozwijanego menu w prawym górnym rogu wpisu i wybrać opcję „Wstaw post”.

W przypadku korzystania z mobilnego internetu, wstawiony post będzie wyświetlany w nieco mniejszej rozdzielczości, tak by dopasować się do ekranu, na którym go wyświetlamy.

Więcej informacji o wstawianych postach tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail