X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google ujawnił nazwę nowego Androida 4.4… KitKat!

Google ujawnił nazwę nowego Androida 4.4… KitKat!

reklama


Nazwy kolejnych wersji oprogramowania do tej pory były zawsze kojarzone ze słodyczami (Apple Pie, Banana bread, Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich i Jelly Bean), mimo to najnowsza nazwa tworzonego dopiero systemu brzmi co najmniej, jak żart prima aprilisowy. Jednak informacja została już oficjalnie potwierdzona. Obie korporacje podpisały porozumienie o wzajemnej, bezgotówkowej współpracy. Jak informuje Google, KitKat będzie reklamował system Android i odwrotnie, korzyści więc mają być obopólne.

Do sklepów, także w Polsce, trafią batony KitKat z zielonym robotem na opakowaniu – logo systemu Android. Dodatkowo w środku będzie można znaleźć kupony promocyjne. Do wygrania będzie 1000 tabletów Nexus 7 nowej generacji oraz 25 tys. doładowań do sklepu Google Play o wartości 5 euro.

Jak poinformowało BBC Technology, pomysł nazwania kolejnej wersji oprogramowania określeniem KitKat zrodził się bardzo spontanicznie. Zespół programistów Google trzymał wieczorami w lodówce batony KitKat. Pewnego dnia zatem ktoś z pracowników wpadł na pomysł, by tak nazwać nowy soft. Potem rozpoczęto rozmowy i nawiązano współpracę z przedstawicielami Nestlé.

Więcej informacji o nowym systemie na stronie android.com.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail