X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ułatwia życie administratorom stron

Facebook ułatwia życie administratorom stron

reklama


Funkcja planowania postów dostępna jest na Facebooku już od kilkunastu miesięcy. Pomijając fakt, że jej wprowadzenie zostało przywitane przez wielu administratorów z wielką ulgą, można było się przyczepić do tego, że ustawienie samej daty publikacji danego posta wymaga zbyt wielu kliknięć. Szefostwo portalu najwidoczniej doszło wreszcie do podobnego wniosku. Najnowsza zmiana w panelu planowania publikacji znacznie upraszcza sposób wprowadzania daty.

Cztery kliknięcia

Serwis chwali się, że znacznie skrócił cały proces planowania publikacji z 12 do zaledwie 4-ech kroków. Ponadto wpisy będzie można planować z dokładnością do pięciu, a nie – jak dotychczas – do dziesięciu minut.

fot. Facebook

fot. Facebook

Zmiana objęła również panel administratora na fan page. Od teraz u góry ekranu, pod paskiem umożliwiającym przeglądanie listy postów z zasięgiem oraz powiadomień, znajdzie się adnotacja o ilości zaplanowanych postów. Dodatkowo jednym kliknięciem będzie można przenieść się do dziennika aktywności i ewentualnie wprowadzić zmiany w zaplanowanym wpisie.

fot. Facebook

fot. Facebook

“Przeciągnij i upuść” na fanpejdżach

Druga z nowo wprowadzonych zmian umożliwi administatorom szybsze udostępnianie zdjęć za pomocą systemu “przeciągnij i upuść”. Do tej pory funkcja dostępna była wyłącznie na profilach prywatnych.

fot. Facebook

fot. Facebook

Ponadto wprowadzono inny, dosyć wygodny sposób udostępniania obrazków (a także filmików). Wystarczy kliknąć w niewielką ikonkę aparatu fotograficznego, znajdującą się w dolnej części pola statusu.

fot. Facebook

fot. Facebook

Zmiany dotyczące planowania publikacji postów są już dostępne. Te odnoszące się do udostępniania zdjęć pojawią się w najbliższych dniach.

  • Nareszcie, bo brak wprowadzania z automatu dzisiejszej daty przy planowaniu oraz konieczność wyboru dnia, miesiąca i roku zamiast po prostu kliknięcia w kalendarz, zakrawał o małą kpinę na tak wielkim portalu :).

  • wodpowiedzi

    123

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail