X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak zmierzyć zaangażowanie w social media generowane przez blog? Wystarczy Levisto

Jak zmierzyć zaangażowanie w social media generowane przez blog? Wystarczy Levisto

reklama


Na chwilę obecną Levisto, sygnowane jeszcze tytułem „beta”, współpracuje wyłącznie ze stronami działającym w oparciu o WordPressa, niewykluczone jednak, że producenci rozszerzą spektrum działania aplikacji także o inne systemy. Dzięki tej usłudze możemy przejrzeć statystykę komentarzy i udostępnień w różnych social media, do których zainstalowaliśmy „guziki społecznościowe” na naszym blogu czy stronie.

W ostatnim czasie chętnie analizujemy, w jakie dni i w jakich godzinach publikować wpisy, jednak do tej pory dość trudne było ocenienie zasięgu publikacji w social media. Levisto, chociaż jest bardzo świeżą aplikacją, ma za zadanie w tym pomóc.

Co mówią statystyki?

Samodzielne zbieranie danych o obecności w socila media mogłoby okazać się udręką i pracą bez końca. Levisto w paru krokach sumuje dane i przedstawia w całkiem przystępnym wykresie oraz tabeli. Aplikacja ciągle się rozwija, więc być może zasób poszczególnych mierników się powiększy. Ale mimo to już z posiadanych informacji można sporo wywnioskować.

fot. www.levisto.com

fot. www.levisto.com

Wykres przedstawia uśrednioną liczbę udostępnień w danym tygodniu z podziałem na poszczególne dni. W ten sposób możemy określić, w jakie dni nasze artykuły/wpisy cieszyły się największą popularnością na stronach społecznościowych. Poniżej wykresu znajduje się prosta tabela pokazująca dokładną liczbę udostępnień i komentarzy, przykładowo na Facebooku i Twitterze, dla każdego z naszych wpisów. System posiada też wbudowaną wyszukiwarkę, aby z łatwością odnaleźć interesujący nas post.

Korzystanie z Levisto

Aby skorzystać z aplikacji w systemie WordPressa należy zainstalować wtyczkę o nazwie JSON API, która zapewnia kompatybilność. Oczywiście należy mieć też włączoną i zainstalowaną obsługę przycisków społecznościowych na swoich stronach.

Chociaż aplikacja jest jeszcze dość młoda i w fazie rozwoju, to warto dać jej szansę w szczególności w przypadku prowadzenia własnego bloga lub serwisu. Levisto powinno pomóc nam lepiej planować publikację i odpowiednio pokierować naszym potencjałem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail