X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

GoldenLine wprowadza logowanie za pomocą… konta LinkedIn

GoldenLine wprowadza logowanie za pomocą… konta LinkedIn

reklama


GoldenLine w dalszym ciągu nie ma sobie równych na polskim rynku społecznościówek przeznaczonych dla profesjonalistów. Wedle danych przedstawianych w badaniach Megapanel PBI/Gemius, z serwisu każdego miesiąca korzysta ok. 2 milionów użytkowników, a sam GoldenLine chwali się liczbą 1,5 mln zarejestrowanych użytkowników. LinkedIn ma obecnie dwukrotnie mniejszy zasięg – korzysta z niego około miliona polskich internautów (dane Socialbakers). To i tak sporo, zważywszy, że jeszcze kilka miesięcy temu ich liczba oscylowała wokół 400-500 tysięcy.

Uproszczenie dla użytkowników

W świetle tego, iż mamy do czynienia z największymi konkurentami na rynku serwisów dla profesjonalistów, nieco zaskakującym posunięciem może być wprowadzenie na GoldenLine możliwości rejestracji i logowania za pośrednictwem konta na LinkedIn. Kulisy tej decyzji wyjaśnił prezes spółki Goldenline, Mariusz Gralewski.

Umożliwienie logowania za pomocą LinkedIn czy innych serwisów społecznościowych to przede wszystkim uproszczenie życia użytkownikowi – przekonuje Gralewski. – Niezależnie w jakim serwisie zaktualizuje informacje o sobie, będzie miał on pewność, że pracodawca oglądający jego profil na GoldenLine widzi jego aktualne dane.

fot. GoldenLine

fot. GoldenLine

Wygoda dla pracodawców i rekruterów

Użytkownicy poszukujący pracy to zresztą potencjalnie nie jedyni beneficjenci nowej funkcjonalności.

Dla pracodawców i rekruterów to również wygoda – w jednym miejscu będą mieli wszystkie dane o kandydacie. Dzięki temu nie będzie konieczności przeszukiwania wielu baz danych – mówi Mariusz Gralewski. – Taka możliwość uzyskania pełnych informacji o kandydatach powinna znacznie usprawnić procesy rekrutacyjne i sprawić, że GoldenLine stanie się największym łącznikiem między pracodawcami a pracownikami – dodaje.

Jak dotąd internauci zainteresowani korzystaniem z GoldenLine mogli założyć swoje konto bezpośrednio w serwisie lub wykorzystać istniejące konto na Facebooku. Rejestrację i logowanie za pomocą Facebooka wprowadzono w 2012 roku.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail