X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kwiecień na Facebooku: świątecznie, angażująco i… charytatywnie

Kwiecień na Facebooku: świątecznie, angażująco i… charytatywnie

reklama


Jak wyglądał kwiecień na polskim Facebooku? Odpowiedź na to pytanie, tradycyjnie, przynoszą raporty publikowane odpowiednio przez Sotrender i Socialbakers.

Aktywne i angażujące Święta

Z danych Sotrender opublikowanych przy okazji kwietniowych Fanpage Trends wynika, że w kwietniu na polskim Facebooku opublikowano blisko pół miliona postów. W okresie Świąt Wielkanocnych 27% wpisów nawiązywało do świątecznej tematyki. Wprawdzie zaangażowanie generowane przez „wielkanocne” posty nie było tak duże jak w przypadku wpisów publikowanych w Boże Narodzenie, jednak i tak było spore. Angażowały one ok. 45% użytkowników więcej niż przeciętnie i o 60% więcej niż w kwietniowe dni robocze.

Podsumowanie Sotrendera wskazuje również na ponadprzeciętną aktywność administratorów markowych profili. Publikowali oni średnio 5 postów na przestrzeni 3 dni, a w całym kwietniu udostępnili 3 razy więcej wpisów niż użytkownicy. Sami facebookowicze z kolei w ubiegłym miesiącu ponad 50 mln razy kliknęli w „Lubię to!”, opublikowali 5,2 mln komentarzy i udostępnili 4,9 mln wpisów.

Reserved kolejną ofiarą “umiędzynarodowienia”

W rankingu najpopularniejszych polskich fanpejdży nie odnotowano żadnych zmian. Na czele wciąż ta sama „5”: Serce i Rozum, Play, Demotywatory, Orange Polska i KWEJK.pl. Ich stan posiadania również nie zmienił się znacząco. Duże straty poniósł za to Reserved, który w wyniku połączenia z globalnym fan page stracił 163 tys. zagranicznych fanów, dopisanych do profilu międzynarodowego.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Najszybciej rosnącym profilem w kwietniu był natomiast fan page Abstrachuje.TV. Niewiele gorszy wynik zanotowały ESKA TV i TVN.

Rozrywka niezmiennie angażująca

Duże zmiany zaszły za to w rankingu najbardziej angażujących profili, choć trzeba nadmienić, że dotyczą drugiej „10” zestawienia. Profil popularnego telewizyjnego kanału rozrywkowego 4fun.tv zanotował awans aż o 34 pozycje, a strona Onet Wiadomości, która angażowała w kwietniu 53% fanów, o 25 miejsc. Trzeci pod tym względem Przegląd Sportowy awansował o 19 pozycji.

Na czele rankingu zaangażowania tradycyjnie KWEJK i Demotywatory.

Facebookowicze rozpowszechniają akcje charytatywne

Jeśli chodzi o profile, które najlepiej radziły sobie na polu customer service, najwyższy współczynnik response rate osiągnął fan page heyah (99%). Podium uzupełniają Paczkomaty InPost i Virgin Mobile Polska. Administratorzy profilu Plusa byli natomiast najlepsi pod względem szybkości odpowiedzi, nieznacznie wyprzedzając swoich odpowiedników z T-Mobile PL. Najniższy stopień podium przypadł wspomnianemu wyżej heyah.

Zestawienie najlepszych postów przygotowane przez Sotrender pokazuje, że na dużą liczbę interakcji mogą liczyć wpisy publikowane na stronach fundacji charytatywnych. Spośród 5 wpisów, które zebrały największą liczbę interakcji aż 3 pochodziły z profili tego typu organizacji. Mowa tu o Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Schronisku w Korabiewicach oraz Fundacji DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) .

Najpopularniejszym hashtagiem kwietnia był tym razem nie tag #konkursy, a dosyć niespodziewanie #tvn. Podium uzupełnia #wielkanoc.

Poniżej kwietniowa infografika Sotrender. Kwietniowe Fanpage Trends dostępne tutaj, z kolei na blogu można zapoznać się z krótkim podsumowaniem.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Pages: 1 2

  • Piotrek

    To dziwne, że opisane są statystyki z lutego jako kwietniowe pod koniec maja…

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail