X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TrendBook 2014 od Natalii Hatalskiej już dostępny

TrendBook 2014 od Natalii Hatalskiej już dostępny

reklama


W tym roku znajdziemy w nim liczne komentarze najważniejszych, najbardziej znanych i wpływowych ekspertów. W śród takich znaleźli się między innymi: uznawany za jednego z najwybitniejszych profesorów robotyki w USA – prof. Russ Tedrake (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Nauki o Komputerach MIT, Laboratorium Nauk Komputerowych i Sztucznej Inteligencji), Matt Webb – założyciel i CEO firmy BERG uznawanej przez Fast.Co za jedną z 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie,  Chris Anderson – wieloletni redaktor naczelny magazynu Wired, współzałożyciel i CEO 3DRobotics, czy „The Most Connected Human on Earth” – Chris Dancy, który korzysta z 300-700 czujników, urządzeń, aplikacji i usług w celu analizowania oraz optymalizowania własnego życia.

W TrendBooku znajdziemy także komentarze z polski, między innymi: Michała Sadowskiego (CEO Brand24), Bartosza Nowakowskiego (Business Development Manager w FanTuner), Macieja Wojnickiego (założyciel “O” – studia specjalizującego się w tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych), Katarzyny Dulko-Gaszyny (Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail), Jakuba Krzycha (współzałożyciel i CEO firmy Estimote) i Bartosza Rychlickiego (CEO Quantum Lab).

TrendBook 2014 zawiera zatem przegląd ekspertów z różnych kategorii czy dziedzin, które uzupełniają się nawzajem. W tym roku Hatalska postanowiła zmienić formę ich wypowiedzi, rzadziej stosując tradycyjny komentarz, którego miejsce zastąpił wywiad. “Nie znam żadnej innej polskiej publikacji, w której znalazłyby się komentarze tylu wybitnych osób związanych z nowymi technologiami jednocześnie.” – komentuje sama autorka.

W przeglądzie znajdziemy pięć trendów:

  • Internet miejsc – czyli rozwój technologii BLE (bluetooth low energy), dzięki której nasze urządzenia mobilne rozpoznają kontekst, w którym się znajdują. Związane jest to dziś głównie z handlem ale zastosowania tego trendu w przyszłości mogą być różnorodne.
  • Podłączony samochód – to trend który według Natalii jest dziś prawie niezauważalny, bo wszystko dzieje się po maską samochodu. Pojazdy przechodzą ewolucję z urządzeń mechanicznych na jeżdżące komputery, które ostatecznie wyeliminują kierowcę.
  • Roboty – trend który ma w najbliższym czasie całkowicie zawładnąć naszym światem. Wpłynie na różne płaszczyzny naszego życia, w tym również na rynek pracy.
  • Zrównoważony rozwój – w 2050 roku ma żyć na świecie 9 mld ludzi. Zasoby będą zatem kurczyć się w zastraszającym tempie, dlatego zrównoważony rozwój w biznesie to dziś trend który musi być nieodłącznym elementem strategii każdej firmy.
  • Ekonomia deskali – czyli trend działający odwrotnie do ekonomii skali, która mówi, że im większa firma tym większa jej przewaga konkurencyjna na rynku. Ekonomia deskali mówi, że dziś, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo może skutecznie konkurować.

Na końcu Trend Booka znajdziemy część szóstą – CERCO, czyli szukam, przygotowaną przez Tadeusza Żórawskiego, prezesa domu mediowego Universal McCann (UM).

Pobierz Trendbook 2014

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail