X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najwięcej warte marki świata – raport BrandZ 2014

Najwięcej warte marki świata – raport BrandZ 2014fot. Raport BrandZ 2014

reklama


W tegorocznej edycji raportu BrandZ TOP 100 Most Valuable Global Brands czytamy, że światowe marki odnotowały średnio 6% wzrost. Jako najwięcej wartą markę globalną sklasyfikowano Google’a, na podium znalazły się jeszcze marki Apple i IBM, a na czwartym miejscy Microsoft. W pierwszej dziesiątce przeważają marki związane z sektorem technologii. Na kolejnych miejscach uplasowały się: MCDonald, Coca Cola, Visa, at&t, Malboro i Amazon.com.

fot. Raport BrandZ 2014

fot. Raport BrandZ 2014

Pośród portali społecznościowych największy wzrost odnotowała spółka Facebooka, zajmująca obecnie 21 miejsce, kolejno potem Twitter – 71 i LinkedIn – 78, notując przy tym swój debiut w rankingu ze względu na duże dochody w 2013 roku. Przy czym warto dodać, że Facebook odnotował największy wzrost wartości rynkowej ze wszystkich firm, bo aż o 68%, przesuwając się w rankingu o 10 pozycji.

Dominują głównie marki amerykańskie, ale także europejskie marki odnotowały wzrost. W rankingu dostrzeżemy też sporo wschodnich gigantów jak Baidu – chińska wyszukiwarka internetowa.

Kategoria: Technologie

W kategorii poświęconej nowoczesnym technologiom ogromny wzrost notuje Tencent, kolejna chińska spółka, która zajmuje się dostarczaniem usług telekomunikacyjnych oraz internetowych swoim obywatelom. Na 20 miejsc, aż 4 przypadły w udziale firmom działającym w social media.

fot. Raport BrandZ 2014

fot. Raport BrandZ 2014

W raporcie z 2013 roku za najwięcej wartą markę uznano Apple. W tym odnotowała ona jednak spadek wartości o 20%, natomiast Google znacząco podwyższyło swoją wartość.

Ranking jest przygotowywany co roku przez Millward Brown and WPP w kilku kategoriach. Według tegorocznych doniesień, wszystkie kategorie zanotowały wzrost notowań w porównaniu z kryzysem obecnym w ostatnich latach. Raport 2014 można pobrać na stronie Millward Brown.

fot. Raport BrandZ 2014

fot. Raport BrandZ 2014

  • Łukasz

    Ciekawe czy transakcje, które planuje na ten rok Google, pomogą im utrzymać się na 1 miejscu w rankingu w przyszłym roku.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail