X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook znowu na zakupach: 0,5 mld dolarów za platformę reklamy wideo

Facebook znowu na zakupach: 0,5 mld dolarów za platformę reklamy wideofot. facebookbrand.com

reklama


W marcu Facebook obwieścił światu, że oficjalnie (po kilkumiesięcznych testach) wprowadza reklamy wideo, tzw. Premium Video Ads. Od tego czasu nowy format reklamowy jest konsekwentnie wdrażany w coraz to nowych krajach. W maju do krajów, w których Facebook oferuje reklamy wideo dołączyły Australia, Brazylia, Francja, Japonia, Kanada, Niemcy i Wielka Brytania.

Kontekst i dopasowanie

Teraz przyszedł czas na kolejny krok w kierunku uczynienia z formatu wideo istotnego źródła dochodów Facebooka. W tym celu spółka zakupiła platformę reklamową LiveRail, która zajmuje się optymalizowaniem spotów wideo. Dzięki temu reklamy wideo wyświetlane przez Facebooka mają być jeszcze bardziej kontekstowe i lepiej dopasowane do odpowiedniej publiczności, a dzięki temu atrakcyjniejsze dla reklamodawców. Z drugiej strony, dzięki LiveRail Facebook będzie zarabiał na wyświetlaniu reklam w całym internecie. Szacowana wartość transakcji oscyluje wokół 400-500 mln dolarów.

Platforma LiveRail powstała w 2007 roku. Twórcom contentu wideo oferuje kompleksową ofertę w zakresie promocji ich treści, dostarczając wszelkie niezbędne informacje. Wśród dotychczasowych klientów LiveRail warto wymienić chociażby serwisy wideo Dailymotion i CBS Interactive, amerykańską ligę baseballa MLB czy kanał telewizyjny ABC Family. Każdego miesiąca za pośrednictwem platformy wyświetlanych jest blisko 7 miliardów spotów wideo.

Facebook połączy potencjał mobile i wideo?

Przypomnijmy, że w portfolio Facebooka od maja znajduje się już platforma reklamy mobilnej – Audience Network. Niewykluczone, że Facebook połączy potencjały obu platform w celu wyświetlania reklam wideo w mobilnych aplikacjach.

Komunikaty prasowe obydwu spółek dostępne tutaj i tutaj.

  • Tak wysokie kwoty transakcji w przypadku dużych serwisów to już chyba standard ale wciąż wzbudzają we mnie podziw.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail