X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google przestanie “wpychać” G+ użytkownikom Gmaila

Google przestanie “wpychać” G+ użytkownikom Gmailafot. wordstream.com/blog/ws/2014/09/19/google-plus-gmail-integration

reklama


Czy Google pogodził się już z marnymi statystykami swojego kanału społecznościowego? Tak przynajmniej można odczytać decyzję internetowego giganta, który zrezygnował z synchronizowania usługi poczty z kontem na G+ oraz pozwolił zasadniczo odróżnić te dwa narzędzia sieciowe. Od teraz zatem nie musimy zakładać konta na portalu społecznościowym Google (a częstokroć później je dezaktywować), jeżeli chcielibyśmy założyć zwykłe konto pocztowe w usłudze Gmail. O zmianach poinformował serwis wordstream.

Chociaż serwis nie okazał się kompletnym niewypałem, to jednak w porównaniu do Facebooka lub Twittera wieje na nim nudą. Brakuje użytkowników, aktywnych dyskusji i wydarzeń. Podczas gdy na dwóch wyżej wymienionych portalach społecznościowych jesteśmy w stanie odnaleźć prawie „wszystkich”, którzy aktywnie korzystają z internetu, to w przypadku G+ zaledwie grupy fanatyków zgromadzone wokół jakiegoś forum lub tematyki.

Co dalej z Google+?

Korporacja Google’a najwidoczniej pozazdrościła Facebookowi dostępu do tak wielkiej ilości danych personalnych, jednak jej własny pomysł okazał mniej skuteczny. Google+ obiera teraz inną drogę i prawdopodobnie przestanie być kojarzony jako flagowy produkt marki. Po oddzieleniu G+ od Gmaila przyjdzie pewno czas na kolejne podziały. Spekuluje się wydzielenie Plusa z usługi Photos, czyli następcy Picassy.

Już po odejściu kierującego Google+ Vica Gundotry zrezygnowano z podawania prawdziwych imion i nazwisk, usunięto przyciski logowania z G+. Serwis zaliczył też wcześniej parę wpadek, bowiem proponowane przez nich rozwiązania nie spodobały się użytkownikom. Mowa tu przykładowo o synchronizacji kręgów z kontaktami poczty Gmail oraz o synchronizacji komentarzy na YouTubie z oficjalnymi kontami G+.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail