X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook poinformuje bliskich o naszym bezpieczeństwie w przypadku klęsk żywiołowych

Facebook poinformuje bliskich o naszym bezpieczeństwie w przypadku klęsk żywiołowychfot. © sdecoret - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


W dobie bardzo szybkiego i sprawnego podróżowania i pracy w różnych, często bardzo odległych od siebie miejscach, niejednokrotnie możemy uczestniczyć w niespodziewanych i ekstremalnych zdarzeniach. Trzęsienia ziemi i tsunami w rejonach aktywnych sejsmicznie, huragany w Stanach Zjednoczonych czy powodzie w Europie to tylko niektóre z klęsk żywiołowych, które możemy napotkać udając się w rejony nimi objęte. W dobie błyskawicznie rozprzestrzeniających się informacji z całego świata, o naszym niekorzystnym położeniu natychmiast wiedzą nasi przyjaciele i członkowie rodziny.

Naprzeciw takim sytuacjom wyszli programiści Facebooka i udostępnili wszystkim użytkownikom Facebooka proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego w błyskawiczny sposób powiadomimy swoich bliskich i przyjaciół o tym, że jesteśmy bezpieczni i nic nam się nie stało. Do stworzenia takiego narzędzia, przekonało ich tsunami w Japonii w 2011 roku, podczas którego, bardzo wiele ludzi komunikowało się z bliskimi i znajomymi właśnie przez Facebooka. Nowa aplikacja dokładnie określa położenie użytkownika, miasto lub lokalizację, w której ostatnio logowało się używane przez nas urządzenie. Safety Check zapyta nas, czy jesteśmy bezpieczni, a potwierdzając to wysyłamy jednocześnie komunikat do naszych najbliższych.

Dzięki aplikacji możemy także powiadomić naszych znajomych o tym, że nie przebywamy w zagrożonym terenie a także, że bezpieczni są z nami inni znajomi .

Podsumowując, Safety Check pozwala wszystkim użytkownikom na:

  • szybką reakcję na zagrożenie,
  • błyskawiczne poinformowanie bliskich i znajomych o tym, że jesteśmy cali i zdrowi,
  • poinformowanie, że nasi znajomi także są bezpieczni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail