X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Marketing, PR, reklama, HR, a może finanse – gdzie zarabia się najwięcej?

Marketing, PR, reklama, HR, a może finanse – gdzie zarabia się najwięcej?fot. © DDRockstar - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


O projekcie Grupy Pracuj.pl znanym jak zarobki.pracuj.pl pisaliśmy już na łamach Social Press. Pora zatem na pierwsze podsumowanie różnych danych, które udało się zgromadzić temu serwisowi. Kwestia wydaje się o tyle intrygująca, że sprawa zarobków dotyka bezpośrednio każdego, a niewiele osób jest skłonnych otwarcie o tym rozmawiać.

Marketing, PR czy reklama?

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, najwięcej spośród trzech powyższych branż zarabia marketingowiec. Na szczycie listy najlepiej zarabiających plasuje się Category Manager z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w wysokości 6 200 złotych netto. Brand manager zarabia niewiele mniej, przeciętne zarobki na tym stanowisku  to 6 000 złotych netto miesięcznie. Wśród trzech najlepiej zarabiających stanowisk dla marketingowców znajduje się także Senior Research Executive, z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 5 500 złotych netto miesięcznie. W obszarze PR najwięcej zadeklarował Starszy Specjalista ds. PR, z przeciętnymi zarobkami 4 480 złotych netto miesięcznie. Zaraz po nim znalazł się Specjalista Public Relations, z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w granicach 4 400 zł netto. W pierwszej trójce najlepiej zarabiających PR-owców jest także Specjalista ds. Komunikacji Wewnętrznej z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 3 840 złotych. W reklamie najwyższe zarobki zadeklarował Art Director, który przeciętnie zarabia 5 000 złotych następnie plasuje się Senior Graphic Designer z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem 4 333 złotych netto. Specjalista DTP zarabia przeciętnie 3 200 złotych, a Copywriter 3 100 złotych netto miesięcznie.

A może HR?

Motywowanie i rozwój pracowników, budowanie spójnej strategii wizerunku pracodawcy, zarządzanie talentami w firmie to obowiązki, które oprócz codziennych zadań, spoczywają na barkach polskiego HR-owca. Specjaliści z tego obszaru coraz częściej muszą realizować zadania, które znacznie przekraczają zakres ich obowiązków – wynika z badania „HR-owca portret własny”. Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, jednym z najlepiej opłacanych stanowisk jest HR Business Parter, z wynagrodzeniem przeciętnym w wysokości 5 403 złotych netto miesięcznie. Na drugim miejscu pod względem wysokości zarobków znalazł się Starszy Specjalista ds. HR z comiesięczny przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 5 013 zł netto. Pierwszą trójkę najwięcej zarabiających zamyka trener, z przeciętnymi zarobkami w wysokości 4 560 zł netto miesięcznie.

Sektor finansowy wciąż górą

W obszarze finansów w 2014 roku najlepiej opłacane były osoby na stanowisku doradcy korporacyjnego ds. średnich i dużych przedsiębiorstw w bankowości. Miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wyniosło przeciętnie 7 664 złotych netto. Z kolei osoby na stanowisku business controllera zarabiają przeciętnie 6 840 złotych netto. W pierwszej trójce najlepiej zarabiających jest także dealer walutowy w bankowości, z przeciętnymi zarobkami w wysokości 6 667 złotych netto miesięcznie.

Finansiści potrafią nie tylko świetnie kalkulować, ale i doskonale negocjować swoje własne wynagrodzenie. Połowa z nich (50%) podejmuje rozmowy o podwyżce z własnej inicjatywy. To duży odsetek w porównaniu do całej populacji pracujących Polaków, gdzie tylko 38% osób samemu zaczyna taką rozmowę.

___
Materiał opracowano na podstawie komunikatów serwisu zarobki.pracuj.pl. Na stronie znajdziemy również informacje o benefitach związanych z daną pracą oraz o prognozowanym wzroście lub spadku ilości stanowisk. Szczegółowe informacje dostępne po zalogowaniu i wypełnieniu formularza dla danej branży.

  • Patryk

    Trochę naciągane te kwoty niestety, rzeczywistość jest mniej kolorowa.

  • Piotr Dobry

    A ja niezmiennie: przedstawcie mi choćby jeden dowód na to, że w jakiejś firmie copywriter zarabia ponad 3000 zł netto zajmując się copywritingiem i czerpiąc tylko z tego legalny przychód. Wówczas może pierwszy raz w życiu uwierzę w tak abstrakcyjne raporty.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail