X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polskie miasta na kwadratowych zdjęciach. Poznaj Instagramersów

Polskie miasta na kwadratowych zdjęciach. Poznaj InstagramersówIgersWarsaw, źródło: instagram.com

reklama


Mianem tym określa się lokalne, regionalne bądź narodowe społeczności fanów Instagramu. Cechą charakterystyczną tego typu profili jest między innymi ich nazwa – pierwszy z jej członów stanowi określenie „igers”, drugi natomiast: miasto, kraj czy region. Spośród kilkunastu takich grup działających w Polsce (wśród nich znajduje się również IgersPoland) wybraliśmy 4 prężnie się rozwijające. Świetne zdjęcia, ciekawe akcje, wystawy fotografii mobilnej czy tak zwane „instameety” to tylko niektóre dokonania igersów.

IgersGdansk

IgersGdańsk to pierwsza polska społeczność promująca konkretne miasto, a ściślej – Trójmiasto. Powstała ona w listopadzie 2011 r., wcześniej istniał jedynie profil IgersPoland. Dzisiaj IgersGdańsk, na którym opublikowano ponad 1390 zdjęć, obserwuje niemal 4 tysiące osób. Społeczność ta, jako pierwsza w Polsce, zorganizowała w 2012 r. spotkanie fanów Instagramu – Worldwide Instameet. Jedną z ostatnich akcji przeprowadzonych przez trójmiejskich igersów jest spacer po narracyjnych instalacjach w Gdańsku Wrzeszczu.

IgersGdansk, źródło:instagram.com

IgersGdansk, źródło:instagram.com

Łącznie dodano 63028 fotografii z oficjalnym tagiem tej społeczności: #igersgdansk

IgersWarsaw

IgersWarsaw rozpoczął swoją działalność w 2012 roku – od tamtej pory zgromadził 1794 obserwatorów i opublikował 288 zdjęć. Profil ten może pochwalić się przede wszystkim naprawdę dobrymi zdjęciami.

Oprócz tego prowadzący zorganizowali kilka ciekawych wydarzeń. Wśród nich znajduje się między innym wystawa fotografii opublikowanych z tagiem #igerswarsaw oraz spotkanie ze społecznością igersów z Istambułu.

IgersWarsaw, źródło: instagram.com

IgersWarsaw, źródło: instagram.com

Z tagiem #igerswarsaw zostało opublikowanych 38434 zdjęć.

IgersWroclaw

Mimo że istnieje stosunkowo od niedawna, bo od kwietnia 2013 r., IgersWroclaw wygrywa z pozostałymi społecznościami. I to pod wieloma względami: liczbą fanów (8462), dodanymi zdjęciami (3475), częstotliwością ich publikowania (3-4 a nawet 5 dziennie), uwiecznianiem tego, jak wiele rzeczy dzieje się we Wrocławiu czy też interakcjami z użytkownikami Instagramu. Na początku listopada tego roku powstał pierwszy wrocławski insta movie: film składał się z 15433 kwadratowych zdjęć miasta, jego mieszkańców oraz zabytków.

IgersWroclaw, źródło: instagram.com

IgersWroclaw, źródło: instagram.com

Społeczność ta rozwinęła się do tego stopnia, że posiada swoją cotygodniową rubrykę w „Gazecie Wyborczej”, w której publikowane jest jedno ze zdjęć oznaczonych tagiem #igerswroclaw.

Instagramersi dodali 26 664 zdjęcia z tagiem #igerswroclaw.

IgersLodz

Z nieco mniejszą aktywnością powadzony jest łódzki profil igersów. Zdjęcia dodawane z kilkudniowymi przerwami (łącznie 392) cieszą się jednak bardzo dużą popularnością – każde „lubi” kilkuset fanów. Nic w tym dziwnego, bo IgersLodz istniejące od czerwca 2013 roku, śledzi niemal 2000 fanów, którzy oznaczyli odpowiednim tagiem ponad 19600 fotografii. Podobnie do pozostałych miast, również Łódź organizuje „instameety”.

IgersLodz, źródło: instagram.com

IgersLodz, źródło: instagram.com

Oprócz wymienionych w tym miniprzeglądzie, swoje profile posiadają takie miasta jak: Kraków, Oleśnica, Lublin, Kłodzko, Toruń czy Poznań.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail