X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Seniorzy i milenialsi na Twitterze, Facebooku i Instagramie Pojawiają się ciekawe różnice

Seniorzy i milenialsi na Twitterze, Facebooku i Instagramie Pojawiają się ciekawe różnicefot. © ldprod - bank zdjęć Fotolia.com

Badania przeprowadzono w Polsce, Rosji, Rumunii, Białorusi, Ukrainie i w Turcji. Wydawałoby się, że wszędzie wyniki powinny być prawie identyczne i w każdym z tych krajów najwięcej użytkowników badane portale będą mieć w grupie 18 -24, ale tak nie jest. Rzeczywiście, najmłodsza grupa króluje w przypadku Instagrama, jednak w przypadku Facebooka i Twittera wyniki są zupełnie inne. Wszystkie informacje można zobaczyć na poniższej infografice:

gemius-infografika

Te dane są bardzo interesujące dla marketerów, którzy zajmują się promocją produktów lub usług, które oferowane są na powyższych rynkach. Badanie pozwala na odpowiednie zróżnicowane kanałów komunikacyjnych i kierowania kampanii promocyjnych do poszczególnych grup wiekowych wśród dotychczasowych i potencjalnych klientów.

Wyraźne różnice widoczne są w przypadku wykorzystania Twittera w Rosji i na Białorusi oraz przewaga młodych użytkowników wszystkich portali społecznościowych w Turcji. Wynika to z poszukiwania niezależnych kanałów komunikacji, które są o wiele trudniejsze do kontrolowania i zamykania przez władze państwowe. Tę tendencję napędziły wydarzenia arabskiej wiosny, które rozpoczynały się właśnie w social media. Teraz pozostało tylko dobrze wykorzystać te informacje.


  • Nic ciekawego w tym artykule nie ma, każdy kto myśli w jakiś logiczny sposób oraz obserwuje to wywnioskuje w analogiczny sposób, że z neta korzystają w większości ludzie młodzi, im człowiek starszy tym mniej się tym interesuje, bo życie w sieci to niszczy i zabija młodość. http://www.fb.com/fazzione | http://www.fazzi85.blogspot.com

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail