X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Konto na Messengerze bez zakładania profilu na Facebooku

Konto na Messengerze bez zakładania profilu na Facebookufot. Flickr/CC/Karlis Dambrans

reklama


Facebook udostępnił nowy sposób rejestracji w Messengerze. Teraz wszystkie funkcje, takie jak przesyłanie zdjęć, filmów lub naklejek, rozmowy grupowe, a także połączenia głosowe oraz wideo, są dostępne dla każdego posiadacza numeru telefonu komórkowego bez konieczności posiadania konta na Facebooku. Nowy sposób rejestracji jest aktualnie dostępny dla ludzi na całym świecie.

Aby rozpocząć korzystanie z komunikatora bez konta na Facebooku, na ekranie powitalnym Messengera należy wybrać opcję „Nie jesteś na Facebooku?”. To nowy przycisk, który został dodany kilka dni temu. Umożliwia on użytkownikowi utworzenie konta do korzystania tylko z Messengera bez zakładania oficjalnego profilu na portalu Facebook. W czasie rejestracji zostaniemy poproszeni o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu komórkowego oraz zdjęcia.
Messenger Sign Up Android

Messenger Sign Up iOS

fot. mat. prasowe

Globalny komunikator

Według zapewnień Facebooka wprowadzone zmiany są wyrazem dążeń spółki do stworzenia najlepszego komunikatora, który znacząco ułatwi i uprzyjemni komunikację między ludźmi. Facebook Messenger ma też pozwalać jego użytkownikom na szybkie dzielenie się emocjami i wyrażanie swoich uczuć także w formie audiowizualnej. Początkowo umożliwiono otwarcie konta na Messengerze bez posiadania profilu na Facebooku tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Peru i Wenezueli, ale obecnie wszyscy użytkownicy aplikacji mogą to zrobić.

Aplikacja Facebooka jest dziś jednym z czołowych i największych komunikatorów na świecie. Według danych z czerwca bieżącego roku Messenger ma już 700 milinów użytkowników, a w kategorii komunikatorów wyprzedza go tylko WhatsApp z ilością 800 milinów użytkowników. Co warto dodać, WhatsApp także należy do giganta internetowego odpowiedzialnego za Messengera, tyle że został przez niego zakupiony w lutym ubiegłego roku, o czym informowaliśmy tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail