X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google pomaga uchodźcom i tworzy dla nich specjalny serwis internetowy

Google pomaga uchodźcom i tworzy dla nich specjalny serwis internetowyfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Crisis Info Hub, to strona stworzona z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy, ale i najważniejszych informacji. Open-source’owy projekt ma na celu pomoc migrantom przede wszystkim w kwestiach technicznych. Dzięki nowo stworzonej stronie, będzie można uzyskać informacje na temat placówek medycznych, wyposażeń czy danych związanych ze znalezieniem lokum.

Serwis jest poniekąd odpowiedzią na aktualne wydarzenia, bo wielu uchodźców korzystało ze swoich telefonów, aby skontaktować się z rodzinami i zyskać więcej potrzebnych informacji. Google wpadł więc na pomysł stworzenia platformy, która zapewni nie tylko podstawowe dane, ale również nie obciąży baterii dzięki lekkiemu systemowi.

Póki co, Crisis Info Hub podaje informacje na temat greckich wysp Kos oraz Lesbos, ale Google zapowiada, że w bardzo krótkim czasie serwis zostanie rozbudowany i zaktualizowany o informacje dotyczące promów, autobusów, szpitali, hoteli etc. z kolejnych miejsc.

Co ciekawe, Google zwrócił się do osób władających językiem arabskim i niemieckim o dołączenie do społeczności Google Translate w celu poprawy tłumaczeń dla uchodźców podróżujących po nieznanych dla siebie terenach. Jak dodaje sama firma, “w ciągu najbliższych tygodni będziemy współpracować z naszymi partnerami, aby jak najbardziej pomóc tym, którzy znajdują się w tak tragicznej sytuacji.” 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail