X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#NotInMyName – muzułmanie przeciwko terroryzmowi

#NotInMyName – muzułmanie przeciwko terroryzmowi

reklama


Co prawda, mało która twitterowo-instagramowa akcja odniosła spektakularny sukces i realnie zmieniła rzeczywistość w której żyjemy, jednak są one bardzo ważne na poziomie symbolicznym. Po zamachach w Paryżu, muzułmanie mieszający na Zachodzie uruchomili akcję sprzeciwu wobec powstania samozwańczego kalifatu i zbrodni popełnianych przez wojowników ISIS. Podobnie jak niedawna akcja Ice Bucket Challenge, odbywająca się w social media czy rodzima akcja #StopGwaltom, tak i #NotIsMyName zatacza coraz szersze kręgi. Wyraża nie tylko sprzeciw muzułmanów względem działania ISIS, ale też akceptację i poszanowanie praw i kultury krajów, w których mieszkają. Jest ot też zupełne przeciwieństwo działań kalifatu w internecie, w którym umieszczają filmy z barbarzyńskich egzekucji oraz poprzez konta w mediach społecznościowych werbują nowych współpracowników.

#nimn

#nimn1

A poniżej można zobaczyć akcję muzułmańskiego blogera STHLM Panda na ulicach Sztokholmu

 

Czy taka akcja może coś realnie zmienić w sytuacji kryzysowej, w której znalazła się Francja, Europa, ale także środowiska muzułmańskie (nie fundamentalistyczne!)? Pewnie nie, ale bez takich działań i bez podejmowania jakichkolwiek prób, nic się nie zmieni. A już z pewnością nie na lepsze.

  • Mariusz Klos

    Przykro mi się nie zgodzić z tym wpisem, a konkretnie z tym co napisałeś w nawiasie (“nie fundamelistyczne!”). Nie ma czegoś takiego jak dobry islam i zły islam. Islam, to islam (słowa prezydenta Turcji). Problemem nie jest ich religia (sama w sobie ciekawa), ale wszystko to co religii nie dotyczy, a obowiązkowo obejmuje każdego wyznawcę islamu i o zgrozo tych, którzy nie wierzą w Allaha, chodzi o szariat, który jest celem tego ruchu religijno-politycznego. Długo by pisać, jednym z elementów szariatu jest dżihad. Na wezwanie do świętej wojny (dżihad) musi odpowiedzieć każdy dorosły mężczyzna. Sprzeciwianie się – to wystąpienie przeciwko islamowi, karane śmiercią. Z kolei tego typu akcje na fb świetnie pasują do innego hasła, torqiyya, czyli uświęcone kłamstwo, usprawiedliwone, bo prowadzące do dalszego szerzenia islamu. O niewiernych w islamie jest 51% wszystkich islamskich tekstów, tekstów antysemickich jest więcej niż w Mein kampf Hitlera. Islam, to nie pokój, jak niektórzy tłumaczą, ale poddaństwo, również każdego niewiernego. Podatek płacony przez chrześcijan w krajach gdzie obowiązuje szariat wynosi połowę dochodów.Na świętą wojnę (dżihad) islamiści dokładają obowiązkowe 2,5% dochodów, więc to nigdy się nie skończy, chyba, że ekstremiści utracą źródło finansowania. Zerknijcie na CSPI.Polska na fb.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail