X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kim jest polski czytelnik ebooków?

Kim jest polski czytelnik ebooków?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Polacy cenią sobie mobilną, wygodną formę czytania oraz cenę. Cena ebooków jest średnio o 20-30% tańsza od ceny książki drukowanej. Jeśli Polacy czytają ebooki to tylko na specjalnie przeznaczonych do tego czytnikach. Ponad 87% respondentów podaje, że czyta książki na e-czytnikach. Z kolei zaledwie 7% badanych deklaruje, że nie czyta w ogóle ebooków, podając za najczęstszą przyczynę brak odpowiedniego urządzenia. W ich opinii smartfon jest za mały, a ekran komputera męczy wzrok.

infografika_co_czyta

Polscy czytelnicy ebooków nie zrezygnowali całkowicie z wydań papierowych. Znaczna większość czytelników, aż 79% badanych przyznała, że czyta zarówno te w wydaniach elektronicznych, jak i drukowanych. Fani ebooków najchętniej sięgają po kryminały i sensacje. Według badania, równie często czytają literaturą piękną oraz fantastykę.

najpopularniejsze_kategorie

Rozwój nowych technologii, wygoda czytania i z roku na rok coraz większa i bardziej atrakcyjna oferta dla czytelników powoduje, że ebooki rosną w siłę. Nie oznacza to jednak, że ebooki mają być traktowane jako zagrożenie dla książki drukowanej. Wręcz przeciwnie obie formy czytelnictwa mogą się uzupełniać – komentuje Martyna Bednarczyk z firmy Virtualo.


infografika_najczetniej_czyta_na

Autor: Agnieszka Bień

  • Mania

    Bardzo ciekawe zestawienie badań. W sieci jest wiele dyskusji, co lepsze, a prawda jest taka, że to zależy od grupy docelowej. Sama wydając ksiązkę z rozpisani. pl zdecydowałam się i na druk, i na elektroniczną wersję, mimo ze wydawałam włąsnym nakładem i za to płaciłam, ale chcialam trafić do różnych czytelników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail