X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook robi co może, żeby uratować platformę “Free Basics”

Facebook robi co może, żeby uratować platformę “Free Basics”

reklama


Już od wczorajszego poranka użytkownicy Facebooka zaczęli dostawać powiadomienia od swoich znajomych namawiających ich do wysłania wcześniej przygotowanej już wiadomości do indyjskiego organu regulującego telekomunikację i dostęp do treści cyfrowych. Teraz, kiedy serwis jest w poważnych tarapatach, Zuckerberg wkroczył do akcji.

Skąd taki pomysł ze strony Facebooka? Free Basics to platforma dostarczająca mieszkańcom Indii bezpłatny dostęp do usług internetowych, takich jak komunikacja, edukacja czy opieka zdrowotna. Serwis to przede wszystkim pomoc dla tych, którzy z powodu biedy nie mogą sobie pozwolić na takie usługi. Każdy tak naprawdę może pomóc – deweloperzy, operatorzy mobilni czy “zwykli” użytkownicy sieci. Aż miliard ludzi w Indiach wciąż nie ma dostępu do Internetu, dlatego rezygnacja z tego typu usług jest po prostu nie na miejscu.

Co ciekawe, wcześniej znane jako Internet.org, Free Basics było krytykowane za naruszenie neutralności sieci, ponieważ przekroczona została liczba partnerów oraz dostawców usług. Być może właśnie teraz pojawiło się realne zagrożenie istnienia dla serwisu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w akcję ratunkową zaangażowała się cała firma Zuckerberga,

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail