X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook Live powoli dostępne dla polskich użytkowników + inne nowości

Facebook Live powoli dostępne dla polskich użytkowników + inne nowościhttp://newsroom.fb.com/

Wczoraj na profilu twórcy największego portalu społecznościowego pojawiła się informacja, że Facebook Live czyli narzędzie, które umożliwia transmisję wideo w czasie rzeczywistym, jest dostępne dla wszystkich. W Polsce wprowadzanie nowej funkcji trwa. Bardzo możliwe, że niektórzy użytkownicy po zaktualizowaniu swoich aplikacji mobilnych dołączą do osób, które mogą już transmitować.

Today we’re launching Facebook Live for everyone — to make it easier to create, share and discover live videos.Live…

Opublikowany przez Mark Zuckerberg na 6 kwietnia 2016

Kilka godzin później sam Mark Zuckerberg przeprowadził 15 minutową transmisję wideo, w której odpowiadał na pytania zadane przez użytkowników Facebooka z całego świata. W swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał, że w dzieleniu się ze swoimi znajomymi nagraniami wideo w czasie rzeczywistym jest coś szczególnego. To tak jakby byli oni z nami tu i teraz. W Facebook Live równie ważna jest interakcja jaka zachodzi pomiędzy użytkownikami.

Kilka nowości

Facebook ogłosił nowe funkcje dla Facebook Live, które dadzą ludziom jeszcze więcej możliwości związanych z transmisjami wideo. Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się:

Live dla Grup i Wydarzeń

http://newsroom.fb.com/

http://newsroom.fb.com/

Jest to nowość, która umożliwi prowadzenie transmisji na żywo wyłącznie dla osób należących do grupy na Facebooku lub uczestniczących w wybranym wydarzeniu. Istnieje również możliwość zapraszania przyjaciół do oglądania transmisji prowadzonej na żywo.

Reakcje Live

http://newsroom.fb.com/

http://newsroom.fb.com/

Facebook wprowadził funkcję, dzięki której użytkownik będzie mógł wyrazić swoje emocje za pomocą Facebook Reactions, które będą się wyświetlać w czasie transmisji na ekranie.

Odtwarzanie komentarzy

Po zakończeniu transmisji jest ona zapisywana na osi czasu użytkownika i możliwa do obejrzenia później. W momencie oglądania zakończonej transmisji, będzie można zobaczyć komentarze, które pojawiały się w trakcie prowadzenia jej na żywo.

Kreatywne narzędzia 

http://newsroom.fb.com/

http://newsroom.fb.com/

Na początku pojawi się komplet pięciu filtrów, a wkrótce możliwe będzie rysowania na wideo w trakcie trwania transmisji.

Dedykowane miejsce w aplikacji mobilnej

Portal transmisji wideo na żywo stworzył specjalne, odrębne miejsce w aplikacji mobilnej. Dedykowane miejsce daje możliwość przeglądania transmisji na żywo, które pochodzą od znajomych, twórców, czy też dotyczące najbardziej interesujących nas tematów.

Mapa Live

Introducing New Ways to Create, Share and Discover Live Video on Facebook _ Facebook Newsroom - Google Chrome 2016-04-07 08.58.03

Mapa jest wizualnym sposobem na odkrywanie publicznych transmisji na żywo pochodzących z różnych rejonów świata.

Zmiany na Facebooku w ostatnim tygodniu:

Narzędzie Instant Articles, które swoje ostatecznie stanie się dostępne dla wszystkich już za kilka dni zostanie wzbogacone o możliwość dodania reklam w formie wideo.
Czytaj więcej
Wydawcy będą mogli publikować wideo – reklamy w Instant Articles. 

Facebook potwierdził, że zmiany, które dotyczą zasady „mniej niż 20% tekstu w reklamie” są w fazie testów.
Czytaj więcej:
Fejsbukowa zasada „mniej niż 20% tekstu w reklamie przestała obowiązywać”? [AKTUALIZACJA]

Największy portal społecznościowy wykorzystał zaawansowaną technologię aby niewidomym opisać zdjęcia, które wyświetliły się na ich osi czasu.
Czytaj więcej: 
Dla niewidomych użytkowników Facebook opisze zdjęcia 

Kolejna nowość może nie dotyczy bezpośrednio Facebooka, ale komunikator WhatsApp, który jest jego firmą – córką zaczął szyfrować przesyłane treści.
Czytaj więcej:
 Komunikator WhatsApp wprowadził pełne szyfrowanie treści

 


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail