X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zwiększa możliwości dostarczania reklam wideo w ramach usługi Audience Network

Facebook poszerza ofertę reklam dostępną w ramach usługi Audience Network - między innymi pojawią się dwa nowe formaty i trzy nowe miejsca, które pomogą zwiększyć świadomość marki.

Facebook zwiększa możliwości dostarczania reklam wideo w ramach usługi Audience Networkfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook zwiększa możliwości dostarczania reklam wideo w ramach usługi Audience Network. Partnerzy reklamowi, którym zależy na zwiększeniu świadomości marki mogą teraz umieścić reklamy wideo zarówno w streamie (przed, w trakcie lub po klipie), jak i wewnątrz artykułu (w ramach Instant Articles). Dzięki wprowadzonym zmianom firmy będą mogły rozszerzyć zasięg wideo z Facebooka i Instagrama o inne aplikacje i strony należące do Audience Network.

Najważniejsze informacje:

  • Audience Network umożliwi dostarczenie reklam wideo w dwóch formatach: w streamie oraz wewnątrz artykułów.
  • Reklama w streamie może być wyświetlona w trzech miejscach – przed startem klipu (pre-roll), w trakcie (mid-roll) lub po jego zakończeniu (post-roll).
  • Partnerami testującymi nowe rozwiązanie są USA Today Sports Media Group (reklamy w streamie) oraz Daily Mail (w artykułach).
  • Reklamy wideo wewnątrz artykułów pojawią się pomiędzy akapitami i uruchomią się automatycznie, gdy będzie widoczna przynajmniej połowa pikseli. Początkowo ten format będzie dostępny jedynie w Instant Articles.
  • Audience Network po raz pierwszy pozwoli na wyświetlenie reklam na komputerach, umożliwiając dotarcie do ludzi na szeregu różnych platform.

Z usługą Audience Network wiąże się większy zasięg

Partnerzy reklamowi, którzy korzystają z usługi Audience Network mogą zanotować zwiększenie przyrostowego zasięgu o 10% w porównaniu do sytuacji, w której skorzystaliby jedynie z mobilnego News Feedu.

Wideo jest formatem odbieranym bardziej osobiście

Ludzie oglądają na Facebooku ponad 100 milionów godzin wideo każdego dnia. To format często odbierany bardziej osobiście, szczególnie w przypadku wykorzystania go na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu firmy mogą skuteczniej opowiadać o swoich markach.

Więcej informacji znajdziecie na Facebook for Business.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail