X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zmiany na Facebooku: nowy przycisk “Lubię to”, integracja Instant Articles i kilka nowości dla Google Chrome

Facebook zaprezentował kilka nowych narzędzi ułatwiających ludziom dzielenie się, zapisywanie i angażowanie w treści na platformie. Użytkownicy przeglądarki Chrome mogą teraz zapisywać i dzielić się treściami znalezionymi na stronach internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Aktualizacja objęła również przyciski Lubię to, Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć i Zapisz. Oto szczegóły:

Zmiany na Facebooku: nowy przycisk “Lubię to”, integracja Instant Articles i kilka nowości dla Google Chromefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Nowe przyciski w przeglądarce Chrome

  • Zapisz na Facebooku – przycisk, który umożliwia łatwe zapisanie interesujących treści do obejrzenia później – bez względu na to, czy chodzi o artykuł do przeczytania, wideo do obejrzenia czy produkt do kupna. Użytkownicy mogą wrócić do zapisanych treści o dowolnej porze i na każdym urządzeniu, przechodząc do prywatnej, wydzielonej zakładki na Facebooku. Każdego miesiąca ponad 300 milionów ludzi używa na Facebooku opcji „Zapisz” – teraz będą mogli skorzystać z tej opcji w przeglądarce Chrome.
  • Udostępnij na Facebooku – przycisk jeszcze bardziej ułatwiający dzielenie się treściami na Facebooku, w Grupach i Messengerze.

Save to Facebook - Chrome Extension - Image #1

Save to Facebook - Chrome Extension - Image #2

Obydwa przyciski można bezpłatnie pobrać z Chrome Web Store.

Nowy wygląd przycisku “Lubię to” oraz pozostałych

Na przycisku „Lubię to” pojawiła się ikona uniesionego kciuka, zastępując literę „f” z logo Facebooka. Jak podaje Facebook, z przeprowadzonych badań wynika, że wersja z uniesionym kciukiem wpływa na 6-proc wzrost zaangażowania. Przy okazji odświeżono projekty wszystkich przycisków (Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć, Zapisz) w taki sposób, aby zachowywały spójność stylistyczną. Również liczniki polubień oraz udostępnień zostały połączone z odpowiednimi przyciskami.

Like button - New vs

New Social Plugin buttons

Integracja Instant Articles

W ciągu najbliższych tygodni, wydawcy Instant Articles będą mogli dodać pod artykułami przyciski umożliwiające ich polubienie, skomentowanie oraz udostępnienie. Liczniki polubień i udostępnień będą zliczać interakcje ze wszystkich przycisków w obrębie artykułu. W przypadku skorzystania z wtyczki Comments Plugin, wszystkie komentarze będą widoczne zarówno pod Instant Articles, jak i na stronie wydawcy.

Mobile buttons example

Więcej informacji: developers.facebook.com

  • Nie wiem czy przypadkiem nie jest to zbędny bajer, bo ludziki i tak linki sobie zapisują i udostępniają dalej w wiadomościach prywatnych bądź na tablicach. Zresztą zainteresowani zawsze sobie jakoś poradzą.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail