X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zmiany na Facebooku: nowy przycisk “Lubię to”, integracja Instant Articles i kilka nowości dla Google Chrome

Facebook zaprezentował kilka nowych narzędzi ułatwiających ludziom dzielenie się, zapisywanie i angażowanie w treści na platformie. Użytkownicy przeglądarki Chrome mogą teraz zapisywać i dzielić się treściami znalezionymi na stronach internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Aktualizacja objęła również przyciski Lubię to, Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć i Zapisz. Oto szczegóły:

Zmiany na Facebooku: nowy przycisk “Lubię to”, integracja Instant Articles i kilka nowości dla Google Chromefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Nowe przyciski w przeglądarce Chrome

  • Zapisz na Facebooku – przycisk, który umożliwia łatwe zapisanie interesujących treści do obejrzenia później – bez względu na to, czy chodzi o artykuł do przeczytania, wideo do obejrzenia czy produkt do kupna. Użytkownicy mogą wrócić do zapisanych treści o dowolnej porze i na każdym urządzeniu, przechodząc do prywatnej, wydzielonej zakładki na Facebooku. Każdego miesiąca ponad 300 milionów ludzi używa na Facebooku opcji „Zapisz” – teraz będą mogli skorzystać z tej opcji w przeglądarce Chrome.
  • Udostępnij na Facebooku – przycisk jeszcze bardziej ułatwiający dzielenie się treściami na Facebooku, w Grupach i Messengerze.

Save to Facebook - Chrome Extension - Image #1

Save to Facebook - Chrome Extension - Image #2

Obydwa przyciski można bezpłatnie pobrać z Chrome Web Store.

Nowy wygląd przycisku “Lubię to” oraz pozostałych

Na przycisku „Lubię to” pojawiła się ikona uniesionego kciuka, zastępując literę „f” z logo Facebooka. Jak podaje Facebook, z przeprowadzonych badań wynika, że wersja z uniesionym kciukiem wpływa na 6-proc wzrost zaangażowania. Przy okazji odświeżono projekty wszystkich przycisków (Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć, Zapisz) w taki sposób, aby zachowywały spójność stylistyczną. Również liczniki polubień oraz udostępnień zostały połączone z odpowiednimi przyciskami.

Like button - New vs

New Social Plugin buttons

Integracja Instant Articles

W ciągu najbliższych tygodni, wydawcy Instant Articles będą mogli dodać pod artykułami przyciski umożliwiające ich polubienie, skomentowanie oraz udostępnienie. Liczniki polubień i udostępnień będą zliczać interakcje ze wszystkich przycisków w obrębie artykułu. W przypadku skorzystania z wtyczki Comments Plugin, wszystkie komentarze będą widoczne zarówno pod Instant Articles, jak i na stronie wydawcy.

Mobile buttons example

Więcej informacji: developers.facebook.com

  • Nie wiem czy przypadkiem nie jest to zbędny bajer, bo ludziki i tak linki sobie zapisują i udostępniają dalej w wiadomościach prywatnych bądź na tablicach. Zresztą zainteresowani zawsze sobie jakoś poradzą.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail