X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Szwedzki youtuber PewDiePie w zeszłym roku zarobił 8 milionów dolarów!

Ile można zarobić na prowadzeniu własnego kanału na YouTubie? Dużo. Ile można zarobić na zabawnym komentowaniu gier internetowych? Bardzo dużo. W zeszłym roku youtuber PewDiePie zarobił 8 milionów dolarów.

Szwedzki youtuber PewDiePie w zeszłym roku zarobił 8 milionów dolarów!fot. PewDiePie youtube.pl/

reklama


Dzięki działalności w mediach społecznościowych i na YouTubie można zarobić. Niedawno pisaliśmy o zarobkach największych gwiazd dzięki mediom społecznościowym, a kilka miesięcy temu o polskim youtuberze – Krzyśku Gonciarzu, który będzie dostał od widzów 28 tysięcy miesięcznie.

Czytaj więcej: Ile zarabiają największe gwiazdy dzięki mediom społecznościowym?

Czytaj więcej: Krzysiek Gonciarz będzie dostawał od widzów 23 000 zł miesięcznie. Początek nowego trendu wśród youtuberów?

Poznajcie youtubera PewDiePie, który w zeszłym roku zarobił 8 milionów dolarów! Informacje o wysokości zarobków Szweda ujawnił serwis Breakit, który swoje wyliczenia oparł na danych z urzędu podatkowego. PewDiePie jest najpopularniejszą gwiazdą internetową, zajmującą się między innymi komentowaniem gier internetowych. Pod względem popularności wygrywa nawet z największymi gwiazdami muzyki.

  • Data założenia kanału: 2010
  • Liczba subskrypcji: 47 000 000
  • Łączna liczba wyświetleń: 12 000 000 000

Według raportu, youtuber w ubiegłym roku zgromadził ponad 8 milionów dolarów. Jak podał portal Spider’s Web pieniądze te to dochód głównie z reklam oraz sprzedaży sygnowanych gadżetów. W porównaniu z rokiem 2014 jego zarobek wzrósł o 11%, od tej kwoty musi odprowadzić jeszcze podatek.

Youtuber z dorobkiem

Kiedy odwiedzimy profil DrePieDie przekonamy się, że jego lista komentowanych przez niego gier o charakterze humorystycznym, fabularnych oraz horrorów jest naprawdę bardzo długa. W każdy piątek Szwed publikuje nagrania, w których odpowiada na zadane mu przez fanów pytania i opowiada o swoim życiu.

Humor i osobowość

PewPieDie był wielokrotnie nagradzany. Między innymi dwa lata temu otrzymał nagrodę Golden Joystick w kategorii „Osobowość roku w branży gier wideo”, a magazyn „Time” uznał go z jednego ze stu najbardziej wpływowych ludzi. Niedawno jednak pojawiły się niechlubne doniesienia o tym, że Warner Bros płacił po kilkadziesiąt tysięcy dolarów youtuberom za przychylne recenzje gier wydawanych przez koncern. Na liście płac znalazł się między innymi PewDiePie.

Gra „Śródziemie: Cień Mordoru”

Jak możemy się dowiedzieć z serwisu Business Insider pozytywne opinie dotyczyły gry „Śródziemie: Cień Mordoru. O wszystko pretensje mieli oszukani klienci oraz amerykańska Federalne Komisja Handlowa. Pojawił się problem ponieważ youtuberzy nie zamieszczali informacji iż nagrania było sponsorowane.

Wyjaśnienie sprawy

PewDiePie szybko stał się gwiazdą skandalu i równie szybko odniósł się do sprawy. Zdaniem youtubera filmy od początku akcji były oznaczane jako wideo sponsorowane, a informacja pojawiała się pod filmami. Dodał również, że nie można nazwać tego płatną recenzją, ponieważ takich nie robi.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail