X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Szwedzki youtuber PewDiePie w zeszłym roku zarobił 8 milionów dolarów!

Ile można zarobić na prowadzeniu własnego kanału na YouTubie? Dużo. Ile można zarobić na zabawnym komentowaniu gier internetowych? Bardzo dużo. W zeszłym roku youtuber PewDiePie zarobił 8 milionów dolarów.

Szwedzki youtuber PewDiePie w zeszłym roku zarobił 8 milionów dolarów!fot. PewDiePie youtube.pl/

reklama


Dzięki działalności w mediach społecznościowych i na YouTubie można zarobić. Niedawno pisaliśmy o zarobkach największych gwiazd dzięki mediom społecznościowym, a kilka miesięcy temu o polskim youtuberze – Krzyśku Gonciarzu, który będzie dostał od widzów 28 tysięcy miesięcznie.

Czytaj więcej: Ile zarabiają największe gwiazdy dzięki mediom społecznościowym?

Czytaj więcej: Krzysiek Gonciarz będzie dostawał od widzów 23 000 zł miesięcznie. Początek nowego trendu wśród youtuberów?

Poznajcie youtubera PewDiePie, który w zeszłym roku zarobił 8 milionów dolarów! Informacje o wysokości zarobków Szweda ujawnił serwis Breakit, który swoje wyliczenia oparł na danych z urzędu podatkowego. PewDiePie jest najpopularniejszą gwiazdą internetową, zajmującą się między innymi komentowaniem gier internetowych. Pod względem popularności wygrywa nawet z największymi gwiazdami muzyki.

  • Data założenia kanału: 2010
  • Liczba subskrypcji: 47 000 000
  • Łączna liczba wyświetleń: 12 000 000 000

Według raportu, youtuber w ubiegłym roku zgromadził ponad 8 milionów dolarów. Jak podał portal Spider’s Web pieniądze te to dochód głównie z reklam oraz sprzedaży sygnowanych gadżetów. W porównaniu z rokiem 2014 jego zarobek wzrósł o 11%, od tej kwoty musi odprowadzić jeszcze podatek.

Youtuber z dorobkiem

Kiedy odwiedzimy profil DrePieDie przekonamy się, że jego lista komentowanych przez niego gier o charakterze humorystycznym, fabularnych oraz horrorów jest naprawdę bardzo długa. W każdy piątek Szwed publikuje nagrania, w których odpowiada na zadane mu przez fanów pytania i opowiada o swoim życiu.

Humor i osobowość

PewPieDie był wielokrotnie nagradzany. Między innymi dwa lata temu otrzymał nagrodę Golden Joystick w kategorii „Osobowość roku w branży gier wideo”, a magazyn „Time” uznał go z jednego ze stu najbardziej wpływowych ludzi. Niedawno jednak pojawiły się niechlubne doniesienia o tym, że Warner Bros płacił po kilkadziesiąt tysięcy dolarów youtuberom za przychylne recenzje gier wydawanych przez koncern. Na liście płac znalazł się między innymi PewDiePie.

Gra „Śródziemie: Cień Mordoru”

Jak możemy się dowiedzieć z serwisu Business Insider pozytywne opinie dotyczyły gry „Śródziemie: Cień Mordoru. O wszystko pretensje mieli oszukani klienci oraz amerykańska Federalne Komisja Handlowa. Pojawił się problem ponieważ youtuberzy nie zamieszczali informacji iż nagrania było sponsorowane.

Wyjaśnienie sprawy

PewDiePie szybko stał się gwiazdą skandalu i równie szybko odniósł się do sprawy. Zdaniem youtubera filmy od początku akcji były oznaczane jako wideo sponsorowane, a informacja pojawiała się pod filmami. Dodał również, że nie można nazwać tego płatną recenzją, ponieważ takich nie robi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail