X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Ile dzieje się w social mediach przez 60 sekund?

Zastanawiałeś się kiedyś ile dzieje się przez jedną minutę w mediach społecznościowych? Ile gifów, filmów i tweetów pojawia się w sieci? Przekonajcie się jak wiele się dzieje.

Ile dzieje się w social mediach przez 60 sekund?fot. © Rawpixel - bank zdjęć Fotolia.com

Zajmująca się raportami i analizami dla biznesu firma Domo udostępniła niedawno infografikę pokazującą ile danych generuje się w mediach społecznościowych w ciągu minuty. Zbadano między innymi takie media jak Snapchat, Instagram, Twitter, Tinder, Facebook Messenger, YouTube czy Netflix. Wyniki są imponujące.

Z infografiki wynika, że w ciągu minuty prawie 7 milionów użytkowników ogląda treści wideo na Snapchacie, blisko 10 tysięcy osób wysyła tweety zawierające emoji, użytkownicy Instagrama dają like do prawie 2,5 miliona postów, a użytkownicy Tindera przesuwają zdjęcia ponad 970 tysięcy razy.

Każdego dnia co 60 sekund przez Facebook Messenger wysyłane jest ponad 216 tysięcy zdjęć, na YouTube pojawia się 400 godzin wideo, Siri odpowiada na prawie 100 tysięcy zapytań, a Google tłumaczy prawie 70 tysięcy słów.

Subskrybenci Netflixa strumienują ponad 86 tysięcy godzin treści wideo, na Buzzfeed wyświetlane jest prawie 160 tysięcy treści, Giphy dostarcza blisko 570 tysięcy gifówa Amazon sprzedaje za ponad 222 tysiące dolarów.

DropBox przyjmuje co minutę ponad 830 tysięcy nowych plików, a The Weather Channel otrzymuje blisko 14 milionów zapytań o pogodę.

fot. domo.com

fot. domo.com

W Stanach Zjednoczonych przesyłane jest ponad 3,5 miliona wiadomości i wykorzystywane więcej niż 18 milionów megabajtów danych wifi. Globalna populacja internetu wzrosła z 2,1 milardów w 2012 roku do 3,4 milardów 2016 roku. 

Imponujące jest jak wiele danych pojawia się w sieci w ciągu jednej minuty. Badanie Domo pokazuje nie tylko ile aktywności dzieje się w obrębie danego portalu, ale i ilu z nas korzysta z możliwości mediów społecznościowych. Gdyby przemnożyć je przez godzinę czy dobę otrzymalibyśmy niewyobrażalne wielkości.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail