X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram w trosce o użytkowników wprowadza filtr komentarzy

Od wczoraj użytkownicy Instagrama mogą korzystać z filtrowania komentarzy. Dzięki wyborze słów kluczowych nie zobaczymy już obraźliwych lub niechcianych treści.

Instagram w trosce o użytkowników wprowadza filtr komentarzyfot. instagram.com/instagram

reklama


Ostatnio pisaliśmy o opcji Zoom oraz o usunięciu map zdjęć i wprowadzeniu nowego przycisku na Instagramie. Wczoraj, w trosce o pozytywne odczucia użytkowników, wprowadzono filtr komentarzy. O nowej możliwości poinformowano na blogu aplikacji.

Kevin Systorm, CEO i współtwórca Instagrama, zaznaczył w poście, że gdy on i jego współpracownik Mike przygotowywali aplikację chcieli by była przyjazna dla ludzi i pozwalała im na dzielenie się swoim życiem. W ciągu ostatnich pięciu lat jej społeczność wzrosła do 500 milionów użytkowników. Ten rozwój skłania twórców do zadbania o bezpieczeństwo i pozytywny wizerunek aplikacji.

Ze względu na różnorodność płci, koloru skóry, orientacji seksualnych i zdolności, pojawiają się niemiłe komentarze. Instagram czuje się odpowiedzialny i chce wzmocnić użytkowników oraz promować kulturę. Od teraz klikając w “zębatkę” na naszym profilu znajdziemy opcję Komentarze, dzięki której ukryjemy niestosowne komentarze i dodamy niestandardowe słowa kluczowe.

14285620_1392515570776056_1234989900_o

Każdy użytkownik może wybrać słowa w jego odczuciu obraźliwe lub takie, których nie chciałby widzieć na swoim profilu i w ten sposób uniknie nieprzyjemnych treści. Komentarze zawierające wyszczególnione przez nas wyrazy zostaną ukryte.

Nowa funkcja może okazać się szczególnie przydatna dla osób publicznych, które narażone są na krytykę i falę hejtu. Dzięki wprowadzeniu słów kluczowych unikną oni nieprzyzwoitych treści na swoich profilach. Twórcy aplikacji zapewniają, że nie jest to jedyne rozwiązanie dla tego złożonego problemu, ale wspólnie możemy działać na rzecz bezpieczeństwa Instagrama.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail