X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Znikną mapy miejsc na Instagramie. Pojawi się za to nowa funkcja

Już niebawem na Instagramie nie zobaczymy mapy zdjęć. Dlaczego aplikacja rezygnuje z tej funkcji i co oferuje w zamian?

Znikną mapy miejsc na Instagramie. Pojawi się za to nowa funkcjafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Pojawienie się Instagram Stories oraz opcji Zoom to tylko kilka nowych funkcji, które w ostatnim czasie wprowadził Instagram. Tym razem jednak w aplikacji nie pojawi się nowość, a zniknie jedna z możliwości. Wczoraj na portalu Mashable.com pojawiła się informacja, że już niebawem nie zobaczymy map zdjęć.

Kreatorzy aplikacji uzasadniają swoją decyzję niewielką popularnością i nikłym wykorzystaniem oraz chęcią skupieniu się na innych priorytetach. Deklarują jednak, że nie wpłynie to na interfejs programistyczny aplikacji, który pozwala firmom i deweloperom na pozyskiwanie informacji o lokalizacji publicznych postów.

 

fot. Mashable.com

fot. Mashable.com

To duża zmiana w aplikacji. Oznaczanie położenia i oglądanie zdjęć zrobionych w pobliżu będzie wciąż możliwe, jednak nie zobaczymy zbiorczej mapy miejsc w których wykonywaliśmy zdjęcia. Wygląda na to, że obecnie firma bardziej skupia się na treściach takich jak Instagram Stories niż na geotagach i lokalizacji fotografii.

Nowy przycisk

Jednak to nie wszystkie zmiany, które przygotował Instagram. Jak podaje Socialmediatoday.com, po zainstalowaniu aplikacji w wersji 9.2.1, przy wykryciu ciemności pojawiać się będzie nowy przycisk w kształcie księżyca. Dzięki niemu jednym kliknięciem dostosujemy ekspozycje zdjęć i filmów wideo do panujących warunków. To krok w stronę poprawy jakości instagramowych zdjęć wykonywanych w słabym oświetleniu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail