X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter stara się upodobnić do Messengera i aktualizuje Wiadomości

Podgląd linków, wskaźniki wpisywania oraz powiadomienie o przeczytaniu wiadomości - to funkcje rodem z Messengera, które wprowadza Twitter.

Twitter stara się upodobnić do Messengera i aktualizuje Wiadomościfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Twitter stara się dotrzymywać kroku inny social mediom. Jakiś czas temu pisaliśmy, że Twitter zdecydował się na dodanie naklejek bezpośrednio na zdjęcia. Nie była to przełomowa funkcja, bo posiadały ją już Snapchat i Facebook, ale zrobiono w ten sposób krok ku zainteresowaniu się innymi treściami niż słowo.

Czytaj więcej: Twitter inwestuje w zdjęcia, a Instagram zainteresował się słowem, czyli social media na opak

Tym razem aktualizacja Twittera związana jest z wiadomościami w których można wysyłać zdjęcia, wideo, GIF lub emoji. W 38 sekundowym wideo umieszczonym w serwisie pokazano trzy nowe funkcje dla wysyłania prywatnych wiadomości w aplikacji.

Do wiadomości w aplikacji dodany będzie podgląd linków – użytkownicy chatu zobaczą czego dotyczą otrzymane treści. Wprowadzono także powiadomienia o przeczytaniu komunikatu. Nadawca otrzyma informację, czy odczytanego jego wiadomość. Notyfikacje tego typu nie przez wszystkich są przyjmowane entuzjastycznie, dlatego w ustawieniach będzie można wyłączyć. Wówczas nikt nie dostanie informacje o naszej aktywności, ale i my nie będziemy mieli wglądu do tego czy nasze treści są odczytywane. Ponadto w oknie chatu pojawią się wskaźniki wpisywania, czyli trzy ruchome kropki, podobne jak w przypadku Messengera, które będą nam sygnalizować, że nasz rozmówca jest w trakcie tworzenia wiadomości.

Wprowadzane funkcje są łudząco podobne do tych, które daje nam Messenger. Będą dostępne w najbliższych dniach, dla użytkowników urządzeń iOS oraz Android po aktualizacji aplikacji. W przypadku komputera będzie można skorzystać jedynie z podgląd linków.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail