X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Co drugi użytkownik Netflixa zdradza swojego partnera

Czy często sięgamy po seriale bez swojej drugiej połówki, nawet jeśli przyrzekaliśmy sobie wspólne oglądanie? Co powoduje, że śledzimy je w ukryciu? Przedstawiamy najnowsze badania Netflixa.

Co drugi użytkownik Netflixa zdradza swojego partnerafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 93 mln aktywnych użytkowników, każdego dnia udostępnia łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali. Umożliwia on użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Trzy dni temu opublikowano interesujące wyniki badań na temat korzystania z platformy. Z ponad 3o tysięcy wywiadów przeprowadzonych za pomocą SurveyMonkey w dniach 20-31 grudnia 2016 w 29 krajach wynika, że ludzie na całym świecie notorycznie się zdradzają. Robi to blisko co druga osoba, gdy… niby śledzi na bieżąco serial wspólnie z mężem, żoną lub przyjaciółmi, ale w tajemnicy ogląda kolejne odcinki.

Przebadano użytkowników z Argentyny, Australii, Brazylii, Kanady, Kolumbii, Danii, Francji, Niemiec, Hong Kongu, Indii, Włoch, Japonii, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Filipin, Polski, Portugalii, Singapuru, Korei Południowej, Tajwanu, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych i sprawdzono ilu z nich, w zniecierpliwieniu, decyduje się na oglądanie serial. Dobór próby został zróżnicowany pod względem wieku i płci respondentów i obejmował dorosłych internautów, którzy oglądają seriale w streamingu.

Netfliksowa zdrada

Fenomen określany mianem “netfliksowej zdrady” oznacza oglądanie filmu lub serialu w tajemnicy przed swoją drugą połówką, po tym jak obiecaliście sobie, że obejrzycie go wspólnie. Pierwsze przypadki jego występowania ujawniło badanie przeprowadzone w Stanach w 2013 roku. Cztery lata później można zaobserwować trzykrotny wzrost liczby zdradOkazuje się, że 46 procent, czyli niemal połowa par, zdradziła swojego partnera w taki sposób. Aż 45 procent nigdy się do tego nie przyznaje, natomiast 60 procent potwierdza, że robiłoby to częściej, gdyby wiedziało, że nikt ich nie przyłapie. Co więcej, 79 procent zdradziło więcej niż jeden raz, a 42 procent jest w związku małżeńskim.

Najwięcej tego typu zdrad odnotowują Brazylijczycy (58 procent), Meksykanie (57 procent) oraz Kolumbijczycy (54 procent). Natomiast najmniej tego typu sytuacja przydarza się w Holandii (27 procent), Niemczech (35 procent) oraz w Polsce (40 procent).

fot. czasemzdradzamznetflix.com

fot. czasemzdradzamznetflix.com

Co oglądamy w ukryciu?

Największe ryzyko zdrady występuje, gdy zostajemy sami w domu (65 procent), gdy zasypiamy (25 procent) lub gdy jesteśmy w pracy (19 procent). W tajemnicy najchętniej sięgamy po komedie (46 procent – Friends, Himym, BoJack, Scrubs), dramaty (42 procent – Narcos, House of Cards), science fiction/fantasy (30 procent – Stranger Things i X-Files), horrory (28 procent – American Horror Story, The Walking Dead), a także po filmy dokumentalne (26 procent – Making A Murder, Last Chance U). Mimo to, jednak to dramaty są najczęściej winne zdradom – zniecierpliwieni oglądamy przede wszystkim The Walking Dead, Black Mirror oraz Breaking Bad.

fot. czasemzdradzamznetflix.com

fot. czasemzdradzamznetflix.com

Czy Polacy zdradzają?

40 procent Polaków zadeklarowało, że zdradza swojego partnera. W większości (52 procent) robią to mężczyźni. Najbardziej kuszące dla nas gatunki to dramaty, komedie oraz science-fiction/fantasy. Seriale, które głównie prowokują nas do zdrady to House of Cards, The Walking Dead oraz American Horror Story. Co ciekawe, według nas lojalny partner do oglądania jest lepszy od prezentu. Uważamy także, że zdrada z Netflix to nie zdrada.

fot. czasemzdradzamznetflix.com

fot. czasemzdradzamznetflix.com

Dlaczego to robimy?

Z jakiego powodu zdradzamy naszych partnerów? Najczęściej (80 procent użytkowników) robimy pod wpływem impulsu. 58 procent widzów chciało zobaczyć, co wydarzy się dalej i dlatego nie mogło się powstrzymać, a 15 procent pokłóciło się z powodu takiej zdrady. Na szczęście badania potwierdziły, że takie sytuacje stały się akceptowalna społecznie, chociaż inne spojrzenie na tego typu sytuacje mają mieszkańcy Hong Kongu – 40 procent z nich uważa, że “zdrada z Netflix” jest gorsza od prawdziwego romansu. 

W ramach publikacji wyników badań serwis uruchomił także specjalną stronę, na której możemy sprawdzić na ile my zdradzamy naszych serialowych partnerów. Wchodząc na czasemzdradzamznetflix.com mamy dostęp do specjalnej ankiety, z której dowiemy się, czy jesteśmy lojalnymi widzami czy krętaczami – seryjnymi, bezsennymi, #wcaleniejestmiprzykro lub na odległość.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail