X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kontrowersyjny spot McCafe wyśmiewa niesieciowe kawiarnie

Nowa kampania McCafe naśmiewa się z mody na wyrafinowane, jednak niezrozumiałe formy parzenia i podawania kawy. Z jednej strony pokazuje coraz bardziej wymyślne sposoby pozyskiwania klientów, a z drugiej wyśmiewa to, co oryginalne i innowacyjne. Sprawdź, co wzbudziło tak wiele kontrowersji.

reklama


Paradoksalnie, alternatywne kawiarnie stały się obecnie niesamowicie popularnym miejscem. Co raz to dziwniejsze pomysły właścicieli, nie zawsze spotykają się z zachwytem konsumentów. McCafe postanowił więc wykorzystać ten temat w swojej nowej kampanii. Spot stał się viralem – jest bogato komentowany i chętnie rozpowszechniany w mediach społecznościowych.

McCafe vs. niesieciowe kawiarnie

Przedstawione przez McCafe wideo wykpiwa przede wszystkim niekonwencjonalne sposoby podawania kawy. W tym celu pokazano malutkie filiżanki ulubionego napoju lub podawane go w słoiku ze słomką, nieczytelne menu, niefunkcjonalny wystrój kawiarni, a także wygórowane ceny. Zdezorientowany bohater reklamy trafia w końcu do McCafe, gdzie dostaje wszystko, czego tak długo szukał: ulubioną kawę za rozsądną cenę, wygodne miejsce do siedzenia i smaczne ciastko.

Podczas gdy inne kawiarnie zamieniają się w miejsca, z ekstrawaganckimi menu i alternatywnymi sposobami parzenia, McCafe stawia na szybkość i zadowolenie klienta. Taki obraz tej sieci powinien zapamiętać klient po obejrzeniu spotu. Jednak widać tu również dość znaczącą manipulację. Filmik przedstawia porównanie dwóch zupełnie różnych segmentów produktu – drogie i luksusowe kawy w alternatywnych kawiarniach, oraz oferta globalnej sieci fast-food. Są to całkowicie nie przystające do siebie strefy. Zarówno McCafe jak i niesieciowe kawiarnie posiadają własnych, specyficznych dla danej marki konsumentów.

Reklama McDonald’s szybko obiegła media społecznościowe. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim prostemu i zabawnemu przekazowi, który w nienachalny sposób zachęca do wypicia kawy w McCafe. Niewątpliwie filmik przyciąga uwagę, a o to chyba chodziło sieci McDonald’s.

https://www.youtube.com/watch?v=Kra1eWAiKvE

  • co by nie mówić, sprytnie to zrobili:>

    Nie każdy poświęca czas, uwagę, pieniądze i energię na frajdę z jedzenia i odkrywanie tego świata.
    Co zrobić?! Wtedy jest Mc:D

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail