X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Reakcje na wiadomości i wzmianki o użytkownikach, czyli nowości w Messengerze

W Messengerze pojawiły się dwie nowe funkcje. Dzięki nim dodamy reakcję na wypowiedź uczestnika czatu i z łatwością przywołamy wybranego użytkownika konwersacji.

Reakcje na wiadomości i wzmianki o użytkownikach, czyli nowości w Messengerzefot. newsroom.fb.com

reklama


Do Messengera wprowadzono właśnie dwie nowe funkcje. Reakcje i wzmianki to nowe możliwości z jakich możemy skorzystać w komunikatorze. Testy reakcji rozpoczęto na początku marca – niektórzy użytkownicy już wtedy mogli odpowiedzieć na daną wiadomość jedną z siedmiu emotikon. Dostępne w aplikacji reakcje nie różnią się od tych, które znamy już z Facebooka. Ich dodanie odbywa się analogicznie jak w serwisie – należy przytrzymać wiadomość do której chcemy się ustosunkować i wybrać odpowiedź. Oprócz emoji podobnych do tych dostępnych pod postami na portalu jak uśmiech, smutek, wow czy złość, mamy także do dyspozycji miłość, kciuk w górę i kciuk w dół. W przypadku konwersacji grupowych, dla jednej wiadomości widoczne jest wiele reakcji. W dolnym rogu wiadomości pojawi się informacja jak oraz w jakiej ilości zareagowano na daną wypowiedź. Po kliknięciu w emoji zyskamy wgląd w to, w jaki sposób reagowano i którzy użytkownicy wykazali aktywność.

fot. newsroom.fb.com/

fot. newsroom.fb.com

Użytkownik do którego wypowiedzi się odnieśliśmy zostanie poinformowany o dodaniu reakcji za pomocą powiadomienia podobnego do tego o wiadomości w Messengerze. Dodano także możliwość wzmianek, za pomocą których przywołamy uczestnika czatu i zwrócimy jego uwagę. Aby to zrobić wystarczy rozpocząć wypowiedź od znaku @ i dodać imię i nazwisko lub pseudonim wybranego użytkownika. Osoba o której wspomnimy zostanie o tym powiadomiona.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Tym razem nowe funkcje wprowadzane przez Facebooka mają niewiele wspólnego ze Snapchatem, a przypominają nieco… Slacka, czyli narzędzie do komunikacji z zespole. Nowości w aplikacji pojawią się w ciagu kilku najbliższych dni i będą dostępne także na Workplace, czyli biznesowym odpowiedniku Facebooka umożliwiającym wewnętrzną komunikację firmową. Aby skorzystać z nich skorzystać należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail