X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zamazywanie treści wrażliwych i dwuetapowa weryfikacja na Instagramie

Już wkrótce kontrowersyjne treści na Instagramie zostaną ukryte i aby je zobaczyć, będziemy musieli podjąć dodatkowe działanie. W aplikacji pojawiła się także możliwość dwuetapowego uwierzytelniania.

Zamazywanie treści wrażliwych i dwuetapowa weryfikacja na Instagramiefot. Instagram

reklama


W serwisach społecznościowych pojawia się wiele treści, jednak nie wszystkie są w pełni odpowiednie dla tak szerokiej grupy odbiorców. W ubiegłym roku Instagram rozpoczął działania rozpoczął działania na rzecz bezpieczeńtwa społeczności. Jak deklaruje na blogu aplikacji jej współzałożyciel, Kevin Systrom, w tym roku także podejmowane będą dzałania w tym kierunku.

Ukryte treści

Pierwszym z nich jest wprowadzenie funkcji, która zmieni stanowisko twórców aplikacji w stosunku do treści wrażliwych. Sensitive Content Screens, spowoduje, że zdjęcia uznane za wrażliwe będą zamazane. Aby je otworzyć użytkownicy będą musieli podjąć dodatkowe działanie. Na treściach, które zostaną zgłoszone i potwierdzone jako kontrowersyjne, pojawi się informacja, że zawierają elementy wrażliwe i niektórzy mogą odebrać je jako obraźliwe lub niepokojące. W celu ich zobaczenia będziemy musieli kliknąć w przycisk “Zobacz zdjęcie” i dopiero wtedy obraz stanie się w pełni wyraźny. Będą one widoczne w taki sposób zarówno w Aktualnościach, jak i na profilach użytkowników.

fot. mashable.com

fot. mashable.com

Obecnie nie wiadomo dokładnie, które treści zostaną potraktowane jako wrażliwe, ale ich zamazywanie będzie dotyczyło zarówno zdjęć, jak i filmów. Zmiana ta ma zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia niechcianych i nieodpowiednich multimediów. Funkcja jest obecnie dostępna dla wybranych użytkowników, ale prawdopodobnie już wkrótce możemy spodziewać się jej w Polsce.

Podwójna weryfikacja

fot. mashable.com

fot. mashable.com

Ponadto wprowadzono także podwójne uwerzytelnienie. Podobnie jak w przypadku Facebooka, użytkownicy, oprócz wprowadzenia hasła, będą mogli uzyskać weryfikację za pomocą kodów otrzymywanych SMS-em. Będą one wymagane przy każdorazowym logowaniu. Funkcja wymaga więc przypisania zweryfikowanego numeru telefonu do konta na Instagramie. Po włączeniu podwójnego uwierzytelniania zyskamy również dostęp do kodów zapasowych do konta. Jeżeli podczas logowania z wykorzystaniem podwójnego uwierzytelniania nie otrzymamy kodu zabezpieczającego w wiadomości SMS, możemyzalogować się do konta, korzystając z kodu zapasowego. Tą opcję włączymy klikając w ikonę Ustawień, czyli  dla urządzeń z iOS lub  z  Androidem. Co ciekawe, dwuetapowa weryfukacja została ogłoszona już jakiś czas temu, ale dopiero teraz została wprowadzono na szeroką skalę.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail